آتش‌سوزی در گمرک اسلام قلعه؛ بازرگانان: حکومت کالاهای غارت‌شده را برگرداند

© Photo / Herat PGOآتش‌سوزی در گمرک اسلام قلعه؛ بازرگانان: حکومت کالاهای غارت‌شده را برگرداند
آتش‌سوزی در گمرک اسلام قلعه؛ بازرگانان: حکومت کالاهای غارت‌شده را برگرداند - اسپوتنیک افغانستان  , 1920, 20.02.2021
Telegram
شماری از راننده‌گان و بازرگانان در هرات می‌گویند که در جریان آتش‌سوزی در گمرک اسلام‌قلعه موترها و کالاهای شان از سوی باشنده‌گان محل غارت شدند و اکنون این غارت‌‎کننده‌گان در بدل استرداد موترها و اموال شان از آنان پول می‌خواهند.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از طلوع نیوز، این بازرگانان از حکومت می‌خواهند که اموال و موترهای شان را از زورمندان و غارت‌کننده‌گان پس بگیرد.

عبدالبصیر، یکی از این بازرگانان گفت:«یک کانتینر از اموال ما در آتش سوخت و یک کانتینر را مردم اسلام قلعه برده‌اند. آن افراد مشخص شده‌اند اما ما نمی‌توانیم که اموال خودرا از آنان بگیریم».

آتش‌سوزی در اسلام قلعه؛ صالح نظارت را برعهده گرفت - اسپوتنیک افغانستان  , 1920, 17.02.2021
آتش‌سوزی در اسلام قلعه؛ صالح نظارت را برعهده گرفت

احمد ضیا مهربان، بازرگان دیگر نیز بیان داشت: «ما اموال را از طریق مردمی پیدا کردیم و به آنان مراجعه کردیم. ما حاضر شدیم که به آنان پول بدهیم تا اموال ما را بدهند اما آنان حاضر نشدند. ما به دولت مراجعه کردیم اما تنها شکایت ما ثبت می‌شود و این‌که پیگیری شود فقط خدا می‌داند».

اتاق تجارت و سرمایه‌گذاری هرات می‌گوید که صدها میلیون افغانی سرمایه‌های بازرگانان و راننده‌گان در اختیار زورمندان و باشنده‌گان محل در نزدیک گمرک اسلام‌قلعه است و حکومت باید هرچه زودتر اموال بازرگانان را به آنان را بازگرداند.

یونس قاضی‌زاده، رییس اتاق تجارت و سرمایه‌گذاری هرات بیان داشت: «برخی از اموال و موترها سرقت شده‌اند. باید مشخص شود و حکومت پاسخ‌گوی موتر داران و شرکت‌های ترانسپورتی باشد.»

مقام‌های محلی هرات می‌گویند که نیروهای امنیتی ده‌ها موتر حامل کالاهای بازرگانان را از نزد غارت کننده‌گان پس گرفته‌اند و تلاش‌ها برای بازگردانیدن همه موترها و کالاهای غارت شدۀ راننده‌گان و بازرگانان جریان دارند.

سید وحید قتالی، والی هرات تصریح کرد: «یک تعداد از وسایط که مفقود استند؛ تلاش می‌کنیم که پیدا کنیم. ۶۹موتر را که افراد به اطراف برده بودند دو شب پیش پیدا کردیم».

بربنیاد آمارهای اتاق تجارت و سرمایه‌گذاری هرات، در کنار سوختن بیش از یک هزار موتر حامل کالاهای بازرگانی در آتش‌سوزی هفتۀ پیش در گمرک اسلام‌قلعه، صدها موتر همراه با کالاهای بازرگانان از سوی باشنده‌گان محل و زورمندان غارت شده‌اند.

نوار خبری
0
برای شرکت در گفتگو
ورود به سیستمیا ثبت نام کنید
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала