گلبدین حکمتیار: ایجاد حکومت موقت یگانه راه حل است

© Sputnik / JAKگلبدین حکمتیار: ایجاد حکومت موقت یگانه راه حل است
گلبدین حکمتیار: ایجاد حکومت موقت یگانه راه حل است - اسپوتنیک افغانستان
Telegram
رهبر حزب اسلامی در یک نشست خبری امروز (یکشنبه، 4 عقرب) می‌گوید که طالبان حکومت کنونی را نمی‌خواهند و به‌گفتۀ او حکومت موقت، یگانه راه حل است.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از طلوع نیوز، گلبدین حکمتیار، رهبر حزب اسلامی که دربارۀ نتایج سفر اخیرش به پاکستان سخن می‌زد، می‌گوید که صلح در افغانستان تأمین خواهد شد و او این کار را انجام خواهد داد.

او افزود که پاکستان به او اطمینان داده‌است که در روند صلح افغانستان، صادقانه کار خواهد کرد.

حکمتیار: امریکا در جنگ افغانستان شکست خورده است - اسپوتنیک افغانستان
حکمتیار: پاکستان نقش مهم در توافق میان آمریکا و طالبان داشت

از سویی‌هم، حکمتیار در واکنش به نا امنی‌ها، می‌گوید که تأمین امنیت مسؤولیت حکومت است و اگر نمی‌تواند، باید این مسوولیت را به مردم بدهد.

پنج روز پیش، آقای حکمتیار در یک نشست خبری در پاکستان گفت که امریکا در افغانستان شکست خورده و به جز از بیرون شدن دیگر چاره ندارد.

او گفت‌وگوهای صلح در دوحه را نیز انتقاد کرد و گفت که این روند تنها میان تیم ارگ و طالبان است.

او دربارۀ روند صلح گفت: «مذاکرات کنونی دوحه تنها بین یک تیم ارگ و طالبان است و مذاکرات تمامی افعانان نیست؛ زیرا در این مذاکرات شمار زیاد احزاب سیاسی شریک نیستند. ما نیستیم، نیاز است که یک اجماع بیاید و بعد از آن با نظر واحد وارد مذاکره شویم».

در جریان سفر به پاکستان، آقای حکمتیار با مقام‌های بلندپایه این کشور از جلمه عمران خان، نخست وزیر پاکستان و شاه‌محمود قریشی وزیر خارجه دیدار و گفتگو کرد.

او گفت که حکومت کابل ادامۀ جنگ را می‌خواهد و طرف‌دار صلح نیست او همچنان تأکید کرد تا زمانی که تمامی خارجی‌ها بیرون نشوند صلح در افغانستان تأمین نمی‌شود.

نوار خبری
0
برای شرکت در گفتگو
ورود به سیستمیا ثبت نام کنید
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала