بیجا شدن ۵۱۰۰ خانواده تا سومین روز جنگ هلمند 

© facebook Helmand Province Media Officeبیجا شدن ۵۱۰۰ خانواده تا سومین روز جنگ هلمند 
بیجا شدن ۵۱۰۰ خانواده تا سومین روز جنگ هلمند  - اسپوتنیک افغانستان
Telegram
در سه روز جنگ هلمند تا اکنون نزدیک به ۲۵۰ جنگجوی گروه طالبان کشته شده اند. 
ورود نیروهای تازه نفس به ولسوالی ناوه هلمند - اسپوتنیک افغانستان
ورود نیروهای تازه نفس به ولسوالی ناوه هلمند

به گزارش اسپوتنیک به نقل از اطلاعات روز، دین ‌محمد زلاند سخن‌گوی فرماندهی پولیس هلمند، امروز (سه‌شنبه، ۲۲ میزان) گفت، که این جنگ‌جویان طالبان در جریان یورش طالبان و ضد یورش نیروهای افغانستان و امریکایی در ساحات مرکز ولسوالی نادعلی و مربوطات حوزه‌ی سوم و چهارم امنیتی شهر لشکرگاه کشته شده‌اند.

زلاند افزود: «تنها روز گذشته ۳۰ جنازه‌ی طالبان را که در یورش های هوایی نیروهای خارجی کشته شده بودند، به فرماندهی پولیس هلمند منتقل کردیم. طالبان اما تلاش می‌کنند که جنازه‌ی جنگ‌جویانش را از میدان نبرد انتقال دهند». او تأکید کرد، که بیشتر جنازه‌های جنگ‌جویان این گروه از طریق منطقه‌ی «بارانچه» به پاکستان منتقل شده است.

همچنان به گفته‌ی سخن‌گوی فرماندهی پولیس هلمند، حدود ۱۴۰ جنگ‌جوی دیگر گروه طالبان نیز در جریان این درگیری‌ها، زخمی شده‌اند.

در همین حال او تأکید کرد، که درگیری‌ها میان دو طرف هم‌اکنون در مربوطات حوزه‌ی چهارم شهر لشکرگاه جریان دارد.

دفتر والی هلمند نیز با نشر خبرنامه‌ای گفته است، که عملیات نیروهای دولتی از شام دیروز در ساحات «باباجی»، از مربوطات حوزه‌ی چهارم امنیتی، شاه‌راه ۶۰۱ و ولسوالی نادعلی آغاز شده است.

در خبرنامه تأکید شده است، که تاکنون ۹ پاسگاه امنیتی در ولسوالی نادعلی و شهر لشکرگاه افراز شده است.

از سویی هم، دین‌محمد زلاند گفت، که در جریان درگیری‌ها به نیروهای پولیس تلفاتی وارد نشده است. او افزود، که به نیروهای ارتش تلفاتی وارد شده، اما رقمی از این تلفات ارایه نکرد.

طالبان دو روز پیش یورش های سهمگین خود را به شهر لشکرگاه و ولسوالی نادعلی راه‌اندازی کردند. جنگ‌جویان این گروه توانست حوزه‌ی چهارم و بخش‌هایی از حوزه‌ی سوم امنیتی شهر لشکرگاه و بخش‌هایی از مرکز ولسوالی نادعلی را سقوط دهند.

بی‌جاشدن پنج‌هزار و ۱۰۰ خانواده در هلمند

سخنگوی فرماندهی پولیس هلمند همچنان تأکید کرد، که در جریان سه روز جنگ در شهر لشکرگاه و سایر ولسوالی‌های این ولایت، دست‌کم پنج‌هزار و ۱۰۰ خانواده بی‌جا شده‌اند.

دین‌محمد زلاند گفت، که این افراد عمدتا از مناطق زیر یورش طالبان در شهر لشکرگاه و ولسوالی نادعلی به مرکز شهر آواره شده‌اند.

وزارت مهاجران و عودت‌کنندگان افغانستان در خبرنامه‌ای نوشته است، که اکثریت بی‌جاشدگان نیاز به مددرسانی دارند.

این وزارت گفته است، که تیم سروی به همکاری نهادهای مددرسان برای شناسایی خانواده‌های مستحق در هلمند مؤظف شده و پس از شناسایی، براساس نیازمندی‌های تشخیص‌داده‌شده بسته‌ی کمک‌های بشری به آنان توزیع می‌شود.

یادآوری می کنیم، که از سه روز پیش بدینسو جنگجویان گروه طالبان یورش های سهمگین خود را بالای نیروهای دفاعی و امنیتی افغانستان آغاز کرده است. 

 

نوار خبری
0
برای شرکت در گفتگو
ورود به سیستمیا ثبت نام کنید
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала