لوی سارنوالی: 8 نفر به اتهام اخذ رشوه در کابل باالفعل دستگیر شدند

© Photo / FB / AGO / لوی سارنوالی: 8 نفر به اتهام اخذ رشوه در کابل باالفعل دستگیر شدند
لوی سارنوالی: 8 نفر به اتهام اخذ رشوه در کابل باالفعل دستگیر شدند - اسپوتنیک افغانستان
Telegram
لوی سارنوالی افغانستان می‌گوید که ماموران این اداره هشت نفر را به اتهام اخذ رشوه باالفعل در کابل دستگیر کرده‌اند.

به گزارش اسپوتنیک، لوی سارنوالی امروز شنبه (12 میزان) با نشر خبری می‌گوید که ریاست عمومی سارنوالی کنترول و مراقبت لوی سارنوالی، این هشت تن را بر اساس تماس شهروندان به شمارۀ اختصاصی ثبت شکایات (180) لوی سارنوالی، دستگیر نموده که مظنونین جهت تحقیقات بیشتر تحت توقیف قرار دارند.

لوی سارنوالی: یک کارمند وزارت صحت عامه به اتهام گرفتن 80 هزار دالر رشوه گرفتار شد - اسپوتنیک افغانستان
لوی سارنوالی: یک کارمند وزارت صحت عامه به اتهام گرفتن 80 هزار دالر رشوه گرفتار شد

در خبرنامه آمده است: «بر بنیاد گزارش این ریاست، روز شنبه 5 میزان سال 1399 خورشیدی، یک تن از شهروندان به شمارۀ اختصاصی 180 ریاست سارنوالی سمع شکایات لوی سارنوالی، مبنی بر اختطاف، تجاوز جنسی گروهی (لواط) و باج‌گیری از سوی هفت تن در مربوطات حوزۀ سیزدهم امنیتی شهر کابل، تماس می‌گیرد. اعضای مسلکی این ریاست در همآهنگی با نهادهای کشفی، بر بنیاد شکایت یاد شده، پنج تن را حین اخذ مبلغ 30 هزار افغانی به گونۀ بالفعل دستگیر کرده اند و دو تن دیگر آنها در حال حاضر فراری بوده که قرار گرفتاری آنان نیز صادر گردیده و تحت تعقیب مؤظفین امنیتی قرار دارند. از مظنونین مذکور تحقیقات ابتدائی آغاز شده و قرار است دوسیۀ نسبتی آنان جهت اکمال پروسۀ تعقیب عدلی به مراجع مربوطه احاله گردد».

خبرنامه می‌افزاید: «همچنان از اثر اطلاع واصلۀ به شمارۀ اختصاصی 180، یک از منسوبان ریاست عمومی امنیت ملی، حین اخذ 10 هزار دالر امریکایی رشوه، به‌طور باالفعل از سوی اعضای مسلکی ریاست عمومی سارنوالی کنترول و مراقبت، گرفتار گردیده که مظنون قضیه تحت توقیف و تحقیق قرار دارد».

لوی سارنوالی گفته که در همین حال روز دو‌شنبه 7 میزان سال 1399 خورشیدی، از اثر اطلاع تلفونی یک تن از شهروندان به شمارۀ اختصاصی 180، مبنی بر مطالبۀ 10 هزار افغانی رشوه توسط یک تن از سارنوالان آمریت تنفیذ احکام ریاست سارنوالی عسکری ولایت میدان وردک، کارکنان مسلکی این ریاست بعداز مستند سازی دقیق قضیه، سارنوال مذکور را حین اخذ 10 هزار افغانی رشوه به گونۀ باالفعل دستگیر کردند.

این اداره گفته که همچنان اعضای مسلکی ریاست عمومی کنترول و مراقبت، یک تن از سارنوالان ریاست سارنوالی استیناف زون غرب شهر کابل را نیز در پیوند به فریب‌کاری و مطالبۀ مبلغ 20 هزار دالر امریکایی حین اخذ شش هزار دالر امریکایی به‌گونۀ بالفعل دستگیر کرده است.

نوار خبری
0
برای شرکت در گفتگو
ورود به سیستمیا ثبت نام کنید
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала