ترامپ یکبار دیگر برای درمان بیماری کرونا داروی اشتباه معرفی کرد

© REUTERS / Leah Millisترامپ یکبار دیگر برای درمان بیماری کرونا داروی اشتباه معرفی کرد
ترامپ یکبار دیگر برای درمان بیماری کرونا داروی اشتباه معرفی کرد - اسپوتنیک افغانستان
Telegram
رئیس‌جمهور ایالات متحده امریکا روز سه‌شنبه بار دیگر به تبلیغ دارویی پرداخت که شواهدی در تأیید نقش موثر آن برای درمان کرونا یافت نشده است.
ترامپ: تا پایان امسال واکسن کرونا را آماده خواهیم کرد - اسپوتنیک افغانستان
ترامپ: تا پایان امسال واکسن کرونا را تولید می‌کنیم

به گزارش اسپوتنیک، دونالد ترامپ رئیس‌جمهور ایالات متحده امریکا بار دیگر به تبلیغ دارویی پرداخت که شواهدی برای موثر بودنش در درمان کرونا وجود ندارد. 

 دونالد ترامپ بار دیگر اقدام به انتشار اطلاعات غلط درباره نحوه درمان این ویروس کرده است.

 رئیس‌جمهور امریکا مطابق عادت معمول در شبکه اجتماعی توئیتر موثرترین روش‌ها برای درمان کووید-۱۹ را زیر سئوال برد و به بازنشر پیام‌هایی پرداخت که مدعی شده بودند داروی «هیدروکسی کلروکین» می‌تواند کرونا را درمان کند. در یکی از پیام‌هایی که ترامپ بازنشر کرده یک پزشک ادعا می‌کند از این دارو برای درمان صدها نفر استفاده کرده است.

پژوهش‌های علمی زیادی تأثیر این داروی ضد مالاریا در درمان ویروس کرونا را رد کرده‌اند و سازمان «غذا و داروی آمریکا» هم مجوز استفاده اضطراری از این دارو برای درمان این بیماری را لغو کرده است. 

آزمایش‌های اخیر نشان داده‌اند استفاده از این دارو کمکی به درمان کووید-۱۹ نمی‌کند و در مواردی می‌تواند به ایجاد عارضه‌های قلبی منجر شود. 

تدروس آدانوم مدیر کل سازمان جهانی بهداشت هم حدود دو ماه پیش گفت آزمایش بالینی داروی «هیدروکسی کلروکین» برای درمان ویروس کرونا را به دلیل نگرانی‌های ایمنی معلق کرده است. 

 

نوار خبری
0
برای شرکت در گفتگو
ورود به سیستمیا ثبت نام کنید
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала