جاپان برای حل بحران افغانستان از ازبکستان دعوت به نشست سه جانبه کرد

© Sputnikجاپان برای حل بحران افغانستان از ازبکستان دعوت به نشست سه جانبه کرد
جاپان برای حل بحران افغانستان از ازبکستان دعوت به نشست سه جانبه کرد - اسپوتنیک افغانستان
عضو شوید
جاپان برای حل بحران افغانستان از ازبکستان دعوت به مشورت های سه جانبه با افغانستان کرد.

اوضاع افغانستان محور گفت و گوهای مقام های ازبیکستان و جاپان - اسپوتنیک افغانستان
اوضاع افغانستان محور گفت و گوهای مقام های ازبیکستان و جاپان
به گزارش اسپوتنیک، کاتسوهیتو تاکاهاشی نماینده ویژه جاپان برای افغانستان، در جریان گفتگوهای آنلاین با عصمت الله ایرگاشف همتای ازبك خود، درباره ایجاد یك قالب سه جانبه با اشتراک کشورهای جاپان-ازبكستان و افغانستان برای حل بحران افغانستان شد.
سرویس مطبوعاتی وزارت امور خارجه ازبکستان روز سه شنبه نوشت: "با توجه به اقتدار و نقش والای ازبکستان در پیشبرد مذاکرات صلح آمیز میان افغانستان و همچنین در بعد اقتصادی، کاتسوهیتو تاکاهاشی پیشنهاد ایجاد قالب سه جانبه از مشاوره های جاپان - ازبکستان و افغانستان را داد".
در این گفتگو، نمایندگان ویژه جاپان درباره تلاش های ازبکستان و جاپان برای حل مسالمت آمیز بحران افغانستان و آغاز هرچه سریعتر مذاکرات درون افغانستانی صحبت کردند.
سرویس مطبوعاتی وزارت خارجه ازبکستان افزود: همچنین، مبادلات کاملی در زمینه اولویت های تعامل ازبکستان و جاپان در زمینه احیای اقتصاد ملی افغانستان، اجرای پروژه های مختلف زیرساختی در این کشور صورت گرفته است.

یادآوری می کنیم، که ازبکستان یکی از کشورهای همسایه شمالی افغانستان است و جاپان هم برای آمدن صلح و بازسازی افغانستان تا اکنون کمک های زیادی نموده است. 

 

نوار خبری
0
برای شرکت در گفتگو
ورود به سیستمیا ثبت نام کنید
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала