بحران کرونا در جهان/ شمار مبتلایان هند را در جایگاه سوم قرار داد

© REUTERS / Francis Mascarenhas بحران کرونا جهان/ شمار مبتلایان در هند از روسیه پیشی گرفت
  بحران کرونا جهان/ شمار مبتلایان در هند از روسیه پیشی گرفت   - اسپوتنیک افغانستان
Telegram
هند با ثبت آمار ابتلای حدود 700 هزار نفر، در جایگاه سوم کشورهایی قرار گرفت که بیشترین ضربه انسانی را از همه‌گیری کرونا در جهان متحمل شده‌اند.

به گزارش اسپوتنیک، شمار مبتلایان به ویروس کرونا در هند امروز به حدود هفت صد هزار نفر رسید. این کشور پس از ایالات متحدۀ امریکا و برازیل در ردیف سوم فهرست کشور های قرار گرفت که بیشترین بیمارانCOVID-19  را دارند. مقامات هندی در 24 ساعت گذشته 24 هزار مورد جدید ویروس کرونا را ثبت کرد.

بنابر اعلام وزارت بهداشت و رفاه خانواده در هند ، تعداد دقیق موارد ثبت شده ابتلا در کشور پهناور هند 719 هزار و 665 مورد است.

ایالات متحده و برزیل به ترتیب در جایگاه اول و دوم کشورهایی قرار دارند که بیشتری تعداد ابتلا و فوتی را ثبت کرده اند. کارشناسان پیش بینی می کنند آمار هند تا چند هفته آینده جهش بزرگی نداشته باشد و تا پایان ماه میلادی جاری (جولای) یک میلیون نفر را رد کند.

هند از نظر تعداد مبتلایان به کرونا در جایگاه دوم جهان قرار گرفت - اسپوتنیک افغانستان
هند از نظر تعداد مبتلایان به کرونا در جایگاه سوم جهان قرار خواهد گرفت

هند به لحاظ تعداد قربانی در مقایسه با کشورهایی که شدیدترین ضربه انسانی را از این بیماری خورده اند، در وضعیت بهتری است و 19 هزار و 963 فوتی را ثبت کرده است. موارد ابتلا در شهرهای بزرگ هند بالاست. دهلی نو و بمبئی هر یک حدود 100 هزار ابتلا را ثبت کرده اند. در حالی که تعداد فوتی ها در پایتخت هند 3 هزار نفر و در بمبئی 5 هزار نفر است.

دولت هند بیمارستان موقت 10 هزار تختخوابی را برای رسیدگی به وضع بیماران در دهلی نو راه اندازی کرده و در شهرهای دیگر هم محدودیت های اجتماعی را تشدید کرده تا از بروز فاجعه در این کشور پرجمعیت و متراکم جلوگیری کند.

طبق جدیدترین آمار و ارقام دانشگاه «جانز هاپکینز»، در 24 ساعت گذشته، مجموع قربانیان ویروس کرونا در ایالات متحده آمریکا به 129 هزار و 946 نفر رسید. این آمار و ارقام همچنین نشان می دهد که در شبانه روز گذشته شمار کل مبتلایان به ویروس کرونا در ایالات متحده آمریکا به دو میلیون و 888 هزار و 585 نفر افزایش یافت.

برزیل با یک میلیون و 604 هزار و 585 مبتلا و 64 هزار و 900 قربانی بعد از آمریکا در جایگاه دوم جدول کشورهای درگیر با کرونا قرار دارد. با قرار گرفتن هند در جایگاه سوم، روسیه با 687 هزار و 862 مبتلا و 10 هزار و 296 قربانی بعد از این کشورها در جایگاه چهارم قرار گرفت.

نوار خبری
0
برای شرکت در گفتگو
ورود به سیستمیا ثبت نام کنید
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала