نماینده کنگره: منبع نشت اطلاعات دروغین درباره روسیه و طالبان را پیدا نخواهند کرد

© REUTERS / POOLنماینده کنگره: منبع نشت اطلاعات دروغین درباره روسیه و طالبان را پیدا نخواهند کرد
نماینده کنگره: منبع نشت اطلاعات دروغین درباره روسیه و طالبان را پیدا نخواهند کرد - اسپوتنیک افغانستان
Telegram
رئیس سابق کمیته اطلاعات مجلس نمایندگان امریکا می‌گوید که مقامات هرگز منبع نشست اطلاعات دروغین درباره روسیه و طالبان را پیدا نخواهند کرد.

به گزارش اسپوتنیک، دوین نونس، رئیس سابق کمیته اطلاعات مجلس نمایندگان امریکا در مصاحبه با فاکس‌نیوز می‌گوید که مقامات هرگز منبع نشست اطلاعات دروغین درباره ادعای تبانی روسیه با طالبان را پیدا نخواهند کرد.

اطلاعات آمریکا: هیچ شواهدی برای تصدیق توطئه میان روسیه و طالبان موجود نیست - اسپوتنیک افغانستان
اطلاعات آمریکا: هیچ شواهدی برای تصدیق "توطئه" میان روسیه و طالبان موجود نیست

او گفت: من فکر می‌کنم یک مشکل واقعی با سازمان اطلاعاتی خود داریم، در واقع آنها باید تحقیقات را در مورد خود انجام دهند. من فکر نمی‌کنم که ما افرادی را پیدا کنیم که منبع نشت شده اند، افرادی که به سادگی به چپ کمک کردند تا بتوانند تصویر خود را از آنچه اتفاق افتاده است بسازند تا حزب جمهوری‌خواه را سرنگون کنند.

به عقیده وی، سازمان های اطلاعاتی «حداقل از سال 2016 سیاسی شده اند». به گفته نونس پیام‌های جدید شما را به یاد تاریخ با یک اقدام علیه استیضاح می اندازد.

او می‌گوید: در ابتدا، این یک احساس است و پس از آن، البته پس چند روز مشخص می‌شود که رئیس‌جمهور حتی این توانایی ذهنی را هم دریافت نکرده است.

هفته گذشته روزنامه نیو یارک تایمز مقاله‌ای را منتشر کرد و در آن با ارجاع به مقامات اطلاعاتی که نام آن‌ها فاش نشده، ادعا شده بود که گویا به دونالد ترامپ یک گزارش اطلاعاتی درمورد اینکه روسیه به طالبان بخاطر کشتن سربازان امریکایی پاداش می‌دهد، ارائه شده اما ترامپ به آن واکنشی نشان نداده است.

طالبان این گزارش را رد کرد و دونالد ترامپ نیز گفته است که هرگز چنین اطلاعاتی به او ارائه نشده است.

پس از آن سفارت روسیه در واشنگتن اعلام کرد که بخاطر این مقاله دروغین در شبکه‌های اجتماعی فراخوان‌ها "تصفیه حساب با روس‌ها" پیدا شد. دیپلومات‌های روسیه اطلاعات در مورد تهدیدها را به ارگان‌های مجری قانون و وزارت خارجه امریکا سپرده است. همچنان در وزارت خارجه روسیه این مقاله نیو یارک تایمز را جعلی نامیده اند.

ترامپ نیز به نوبه خود این مقاله را «فرمایشی» خوانده گفت که استخبارات امریکا این اطلاعات نیو یارک تایمز را معتبر نمی‌داند.

همچنان روبرت اوبراین، مشاور امنیت ملی ترامپ گفته است که اتهامات "تبانی روسیه با طالبان" که در رسانه‌ها نشر شده، مورد تایید سرویس‌های استخبارات امریکا قرار نگرفته است.

نوار خبری
0
برای شرکت در گفتگو
ورود به سیستمیا ثبت نام کنید
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала