راستی ‌آزمایی توییتر از پیام های ترامپ

© AP Photo / Evan Vucciراستی ‌آزمایی توییتر از پیام های ترامپ
راستی ‌آزمایی توییتر از پیام های ترامپ  - اسپوتنیک افغانستان
عضو شوید
توییتر برای نخستین‌بار پیام رئیس جمهور آمریکا را با افزودن برچسب نادرستی گمراه کننده توصیف کرد.

به گزارش اسپوتنیک، شبکه اجتماعی توییتر برای نخستین بار به توییت های دونالد ترامپ، رییس‌جمهور آمریکا، لینک «راستی‌آزمایی» اضافه کرد تا کاربران بتوانند به مجموعه مقاله‌های جدیدی که در نقد اظهارات ترامپ نوشته شده نیز دسترسی پیدا کنند.

رئیس جمهور آمریکا ، اخیرا در توییتی مدعی شد که رأی پستی در انتخابات پیش روی آمریکا به تقلب گسترده منجر خواهد شد.

او نوشت: «صندوق‌های پستی سرقت می‌شوند، برگه‌های رای جعل و حتی به‌طور غیر قانونی چاپ می‌شوند و به طور جعلی امضا می شوند…»

در این توییت ترامپ برچسپی اضافه شده که می‌گوید «حقایق مربوط به رأی به صورت پستی را دریافت کنید». این لینک کاربران را به مقالات خبری درباره ادعای آقای ترامپ هدایت می‌کند.

 سخنگویان شرکت توییتر گفته‌اند که این توییت ترامپ به طور بالقوه حاوی اطلاعات گمراه‌کننده درباره رای‌گیری است.

این شرکت گفت که تصمیم برای افزودن این برچسب به توییت دونالد ترامپ با سیاست تازه این شرکت برای علامت زدن اطلاعات گمراه کننده سازگار است.

سیاست توییر بر این است که توییت‌هایی را که قصد آزار دارند و یا اسپم هستند را پاک کند. این شرکت سال گذشته نیز اعلام کرده بود مقامات بلندپایه کشورها دیگر از این قاعده مستثتی نیستند.

بعد از این اقدام توییتر ترامپ این شبکه اجتماعی را به دخالت در انتخابات ریاست‌جمهوری آمریکا متهم کرد.

ترامپ در پیامی در صفحه توییتر خود ادعا کرد: «توییتر اکنون در انتخابات ریاست‌جمهوری سال 2020 آمریکا دخالت می‌کند. آن‌ها با استناد به نظرسنجی‌های جعلی سی‌ان‌ان و واشنگتن‌پست می‌گویند اظهارات من درباره رای‌گیری پستی، که به فساد گسترده و تقلب منجر می‌شود، اشتباه است.»

دونالد ترامپ مدعی شد: «توییتر دارد کاملا آزادی بیان را سرکوب می‌کند و من در مقام رئیس‌جمهور اجازه نخواهم داد این اتفاق بیافتد.»

دونالد ترامپ بارها رسانه‌ها و شبکه‌های اجتماعی بزرگ را به ضدیت با خود متهم کرده‌است؛ ادعایی که این شبکه‌ها آن را بی‌اساس می‌دانند.

نوار خبری
0
برای شرکت در گفتگو
ورود به سیستمیا ثبت نام کنید
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала