امنیت ملی از بازداشت رهبر شاخه خراسان داعش خبر داد

© Photo / K Aامنیت ملی از بازداشت رهبر شاخه خراسان داعش خبر داد
امنیت ملی از بازداشت رهبر شاخه خراسان داعش خبر داد - اسپوتنیک افغانستان
عضو شوید
ریاست امنیت ملی افغانستان از بازداشت رهبر شاخه خراسان گروه تروریستی داعش خبر دادند.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از طلوع نیوز،دفتر مسوول رسانه‌های امنیت ملی، می‌گوید که اسلم فاروقی همراه با 19 جنگجوی دیگر داعش روز گذشته (جمعه، 15 حمل) در ولایت کندهار بازداشت شد.

در اعلامیۀ امنیت ملی آمده‌است: «عبدالله اورکزی، مشهور به اسلم فاروقی، رهبر گروه تروریستی داعش شاخۀ خراسان با 19 تن از همکاران نزدیکش به‌شمول قاری ذاهد و سیف‌الله مشهور به ابوطلحۀ پاکستانی طی یک عملیات هدفمند و پیچیده توسط نیروهای قطعات خاص امنیت ملی دستگیر شدند».

در این اعلامیه هم‌چنان آمده‌است که اسلم فاروقی، باشندۀ اصلی روستای «آخندزاده‌گان» منطقۀ اورکزی اجنسی پاکستان بوده‌است.

به گفتۀ ریاست امنیت ملی، اسلم فاروقی پیش از این به‌عنوان مسؤول نظامی شهر پشاور، فرمانده گروۀ داعش مستقر در درۀ عبدالخیل ولسوالی اچین ولایت ننگرهار و مسؤول عملیات‌های داعش در خیبر اجنسی فعالیت داشته‌است.

امنیت ملی، می‌‎گوید که پس از کشته شدن ابوسعید باجوری، اسلم فاروقی به‌عنوان والی نام نهاد داعش در افغانستان تعیین گردید: «موصوف روابط تنگاتنگی با سایر شبکه‌های تروریستی مانند لشکر طیبه و شبکه‌ حقانی نیز داشت که این ارتباطات اکنون در سطوح مختلف گروه داعش شاخه خراسان گسترش یافته‌است».

بربنیاد خبر نامۀ امنیت ملی، قاری زاهد مشهور به معاذ، مسوول نظامی داعش در افغانستان و سیف الله، مشهور به ابوطلحۀ پاکستانی مسوول جلب و جذب و تنظیم افراد در کتیبه‌های مختلف داعش در ولایت ننگرهار بوده‌اند.

داعش اخیراً دست به چندین حملۀ خون‌بار در کشور زده‌است. این گروۀ مسوولیت حملۀ ماه حوت بر مراسم یادبود از عبدالعلی مزاری در کابل که در آن 32 تن کشته شدند، به عهده گرفت. چند روز پیش، حملۀ دیگری را بر عبادت‌گاه شهروندان سیک در کابل را نیز به عهده گرفت. در این حمله بیست و پنج تن جان باختند.

نوار خبری
0
برای شرکت در گفتگو
ورود به سیستمیا ثبت نام کنید
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала