استفاده از ربات برای درمان نخستین بیمار مبتلا به کرونا در آمریکا

© REUTERS / Stringer استفاده از ربات برای درمان بیمارمبتلا به کرونا ویروس در آمریکا
استفاده از ربات برای درمان بیمارمبتلا به کرونا ویروس در آمریکا - اسپوتنیک افغانستان
Telegram
از آنجایی که ویروس خطرناک چینی فوق العاده ساری است، درمان نخستین بیمار مبتلا به این ویروس در آمریکا با کمک ربات صورت گرفت.

به گزارش اسپوتنیک، ایالات متحده از یک ربات برای درمان و رسیدگی به نخستین بیمار مبتلا به کروناویروس استفاده کرده است. اخیرا افراد برخی مناطق کشور چین به ویروسی به نام "کروناویروس"مبتلا شده‌اند و این ویروس به قدری خطرناک است که مقامات چین دستور قرنطینه چند شهر این کشور را صادر کرده‌اند. شیوع این بیماری در "ووهان"، ششمین شهر پرجمعیت چین است.

فرد بیمار در آمریکا مردی سی و چند ساله است که پزشکان پس از معاینه او در بخش "کمک های عاجل" متوجه شدند که وی  علائم کروناویروس را دارد و پس از آزمایشات دریافتند که متاسفانه او به این بیماری مبتلا است.

او اخیراً به ووهان سفر کرده بود و از بابت ابتلا به این بیماری و علائمی که داشت نگران بود. پزشکان وی را قرنطینه کردند و اکنون نیز وضعیت سلامتی وی پایدار اعلام شده است.

پزشکان و پرسنل بیماستان مرکز پزشکی اوِرت در واشنگتن برای کاهش ارتباط‌شان با بیمار از ربات استفاده کردند. آنها از یک ربات مجهز به گوشی پزشکی یا استِتوسکوپ استفاده کردند. ربات مذکور علائم حیاتی شامل درجه حرارت بدن، تعداد نبض، فشار خون و تعداد تنفس بیمار را اندازه گیری می‌کند و آنها را از طریق یک نمایشگر هوشمند به پزشکانی که در اتاق دیگری هستند ارسال می‌کند.

دکتر "جورج دیاز"(Dr. George Diaz) ، رئیس بخش مرکز پزشکی اورت در گفتگو با C.N.N گفت: پرستاران در اتاق کنترل، ربات را حرکت می‌دهند و ما می‌توانیم بیمار را در صفحه نمایشگر ببینیم و با او صحبت کنیم.

به رغم اینکه بیمار در یک وضعیت پایدار قرار دارد اما پزشکان قصد ندارند به زودی او را مرخص کنند زیرا متخصصان بیمارستان قصد دارند آزمایش‌های بیشتری از او بگیرند.

این آزمایشات نشان خواهد داد که آیا وضعیت بیمار به صورتی است که ویروس را انتقال دهد یا خیر. مقامات بهداشتی ایالت واشنگتن 43 نفر را که اخیرا از نزدیک با بیمار ارتباط داشته‌اند را نیز تحت معاینه و بررسی قرار داده‌اند.

نوار خبری
0
برای شرکت در گفتگو
ورود به سیستمیا ثبت نام کنید
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала