جمع‌آوری چهارصد معتاد مواد مخدر در شهر کابل

© Photo / Kabul Policeجمع‌آوری چهارصد معتاد مواد مخدر در شهر کابل
جمع‌آوری چهارصد معتاد مواد مخدر در شهر کابل - اسپوتنیک افغانستان
عضو شوید
وزارت صحت عامه افغانستان از جمع آوری 400 معتاد در شهر کابل خبر داد.

به گزارش اسپوتنیک، وزارت صحت عامه افغانستان با نشرخبنامه‌ای گفته است که 400 تن را در همکاری با پولیس مبارزه با مواد مخدر وزارت امور داخله، از ساحه پل سوخته(ناحیه ششم) شهر کابل جمع آوری کرد.
داکتر شاپور یوسف رییس کاهش تقاضای مواد مخدر وزارت صحت عامه، هدف از راه اندازی این کمپاین را نجات جان معتادانی که سرپناه ندارند و در هوای سرد در روی جاده ها شب و روز شانرا سپری می‌کنند عنوان کرد.
او هم‌چنان گفت: کمپاین جمع آوری معتادان در تمام ولایات کشور ادامه دارد. تا اکنون حدود 800 معتاد بی سرپناه در سراسر کشور جمع آوری شده است.
همچنان در اعلامیه وزارت صحت عامه آمده است که سمونوال محمد ارشاد نظری، مدیر مبارزه با مواد مخدر وزارت امورداخله گفته است که پولیس مبارزه با مواد مخدر همیشه در تلاش است تا جلو قاچاقبران مواد مخدر را در کشور بگیرد و در جریان سال جاری، ۹ تن از قاچاقبران بزرگ مواد مخدر از سوی پولیس دست‌گیر شده است.

این در حالی است که وزارت صحت عامه دو روز قبل حدود ۲۰۰ تن از معتادان مواد مخدر را از ناحیه ۱۷، ساحه سرای شمالی کابل جمع آوری و به مراکز صحی انتقال داد.

این وزارت حدود ۱۰۷ مرکز تداوی معتادان را در سراسر کشور ایجاد نموده است، که سالانه حدود چهل هزار معتاد در این مراکز تحت تداوی قرار می‌گیرند.

نوار خبری
0
برای شرکت در گفتگو
ورود به سیستمیا ثبت نام کنید
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала