ممنوعیت انتقال F-35 به ترکیه از سوی کنگره آمریکا

CC0 / / F-35
F-35 - اسپوتنیک افغانستان
Telegram
بودجه دفاعی ایالات متحده برای سال 2020 شامل ممنوعیت انتقال هواپیمای F-35 نسل پنجم و تکنولوژی های مرتبط با آن به ترکیه است.

به گزارش اسپوتنیک مجلس نمایندگان و سنای آمریکا روی بودجه دفاعی این کشور به توافق رسیده است. این سند انتقال هواپیماهای F-35 آمریکایی به ترکیه را ممنوع می کند.

پیش از این مشخص شد که کمیته های مسلح مجلس نمایندگان و سنای آمریکا در مورد بودجه دفاعی سال 2020 به توافق رسیده اند. هنوز رأی‌گیری در مورد آن صورت نگرفته است. پس از رأی‌گیری در مجلس نمایندگان، در صورت تصویب،  این سند توسط رئیس جمهور ایالات متحده امضا خواهد شد.

در این سند آمده است: "انتقال F-35 به ترکیه ممنوع است."

تأثیر ترکیه درافزایش احتمالی قیمت بمب افکن F-35 امریکایی - اسپوتنیک افغانستان
تأثیر ترکیه درافزایش احتمالی قیمت بمب افکن F-35 امریکایی

خاطرنشان می شود که خرید سیستم های دفاع هوایی S-400 روسیه برای ترکیه یک معامله مهم است که تابع قانون CAATSA  است، و رئیس جمهور آمریکا باید تحریم هایی را علیه این کشوراعمال کند.

 پیش از این، واشنگتن به ترکیه مهلت داده بود، که از خرید سامانه دفاعی اس-400 روسیه صرف نظر کند.

یادآوری می کنیم، که انقره در دسمبر سال 2017، توافقی برای خرید سیستم دفاع هوایی اس- 400 با مسکو امضا کرد. قرار است، روسیه نخستین محموله این راکت‌ها را بزودی به ترکیه تحویل دهد. پیوندهای انقره با واشنگتن در ماه‌های گذشته بر سر تصمیم ترکیه برای خرید اس —400 روسیه بار دیگر رو به تیرگی گذاشته است.

نوار خبری
0
برای شرکت در گفتگو
ورود به سیستمیا ثبت نام کنید
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала