برتری سیستم های تحویل تسلیحات هسته ای روسیه در مقایسه با آمریکا

© Sputnik / Ministry of Defence of the Russian Federation /  مراجعه به بانک تصاویر برتری سیستم های تحویل تسلیحات هسته ای روسیه در مقایسه با آمریکا
 برتری سیستم های تحویل تسلیحات هسته ای روسیه در مقایسه با آمریکا - اسپوتنیک افغانستان
Telegram
یک سناتور آمریکایی بر برتری سیستم های تسلیحات هسته ای در حال توسعه روسیه تاکید کرد و اعلام نمود که آمریکا هیچ سیستم مشابه ندارد.

به گزارش اسپوتنیک، به اشاره به سخنان سناتور آمریکایی، ایالات متحده آمریکا سیستم مدرن در زمینه سیستم های تحویل تسلیحات هسته ای همانند روسیه ندارد. چنین بیانیه ای در طی جلسه دادرسی در کمیته روابط خارجی سنای آمریکا در خصوص سیاست واشنگتن در مورد روسیه توسط دستیار وزیر امور خارجه ایالات متحده در امنیت بین المللی و منع گسترش سلاح های هسته ای کریستوفر فورد بیان شد.

این دیپلمات گفت: "روسیه در حال حاضر تسهیلات جدید استثنایی در سیستم های تسلیحات هسته ای در حال توسعه دارد ، ایالات متحده هیچ سيستم مشابه‌ی ندارد."

 آمریکا معتقد است که ایران علاقمند خریداری تسلیحات و جنگنده روسی است - اسپوتنیک افغانستان
آمریکا معتقد است که ایران علاقمند خریداری تسلیحات و جنگنده های روسی است

به عنوان نمونه، وی به دستگاه راکتی سرمت، راکت کروز بوروستنیک با نیروگاه هسته ای و همچنین سلاح های هایپرسونیک ، و کشتي هاي زیر آب مجهز به نیروگاه هسته ای روسيه اشاره کرد.

راکت هایپرسونیک "کینژال" با سرعتی ده برابر سرعت صوت از تمام سیستم‌های دفاع هوایی ضد بالستیک موجود عبور کرده و کلاهک‌های متعارف و هسته‌ای را به اهداف واقع در مسافت تا دو هزار کیلومتر می‌رساند. این موشک می تواند ناوهای هواپیما بر، ناوشکن‌ها و رزمناو‌های دشمن را مورد هدف قرار دهد. کینژال قاب لیت این را دارد که به کلاهک معمولی و یا کلاهک هسته‌ای مسلح شود.  

نوار خبری
0
برای شرکت در گفتگو
ورود به سیستمیا ثبت نام کنید
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала