نبیل: افغان‌ها باید در برابر "آرای تقلبی" مقاومت کنند

© Photo / Rahmatullah Nabil FBرحمت الله نبیل، نامزد انتخابات ریاست جمهوری افغانستان
رحمت الله نبیل، نامزد انتخابات ریاست جمهوری افغانستان - اسپوتنیک افغانستان
عضو شوید
رحمت الله نبیل، کاندید انتخابات ریاست جمهوری مردم را به مقاومت در برابر تقلب فراخواند . او از کمیسیون انتخابات نیز درخواست کرد که به آرای پاک مردم احترام بگذارد.

به گزارش اسپوتنیک، به نقل از "طلوع نیوز" رحمت الله نبیل، از کاندیدای انتخابات ریاست جمهوری و رییس تیم انتخاباتی امنیت و عدالت می گوید که تلاش برای رسیدن به قدرت از راه تقلب، کشور را به سوی “سقوط مطلق” خواهد برد.

نبیل امروز دوشنبه(20عقرب) در یک نشست خبری گفت: امریکا و کشورهای دیگر نباید به تکنوکرات‌های با وفای شان در عرصه تقلب در انتخابات کمک کنند.

او افزود، پیش از این که چین، روسیه و امریکا در مورد انتخابات افغانستان به تفاهم برسند، باید سیاسیون افغانستان باهم به تفاهم برسند.

رییس تیم امنیت و عدالت تاکید کرد، دسته انتخاباتی دولت ساز از  دادستان کل خواسته برای یک تعداد افراد، پرونده بسازند.

نبیل خاطرنشان کرد که نیروهای امنیتی نباید علیه دسته‌های انتخاباتی مورد استفاده قرار گیرند و سیاسی سازی این نیروها خیانت ملی است.

به گفته او، تلاش‌ها جریان دارد تا انتخابات به بحران برود و پلان تقلب از پیش در مورد انتخابات ریاست جمهوری ریخته شده بود.

او ادامه داد که کمیسیون مستقل انتخابات در مورد این که چه کسانی ۶۰ بار تلاش هک کردند سرور کمیسیون انتخابات هک شود، پاسخ نداده است.

نبیل همچنان تاکید کرد، نباید هیچ گونه تلاش برای مشروعیت دهی به تقلب انجام شود؛ افغانستان در انتخابات ۲۰۱۴ قیمت تقلب را پرداخته است و  توان یک تقلب دیگر را ندارد.

او اضافه کرد که نظر به قانون، تا اعلان نتایج نهایی انتخابات، تمام نامزدان جایگاه حقوقی مساوی دارند.

به باور این نامزد انتخابات ریاست جمهوری، از 44 الی 48 درصد آرای این انتخابات، تقلبی است.

رحمت الله نبیل پس از گلبدین حکمتیار و عبدالله عبدالله، سومین کاندیدای ریاست جمهوری است که نسبت به وقوع تقلب در انتخابات هشدار می دهد.

نوار خبری
0
برای شرکت در گفتگو
ورود به سیستمیا ثبت نام کنید
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала