ترامپ: داعش را اوباما ساخت

© REUTERS / Leah Millisترامپ: داعش را اوباما ساخت
ترامپ: داعش را اوباما ساخت  - اسپوتنیک افغانستان
عضو شوید
رئیس جمهور امریکا یکبار دیگر اذعان کرد، که رئیس جمهور پیشین این کشور گروه تروریستی داعش را ساخته بود.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از فارس، دونالد ترامپ رئیس‌جمهور امریکا در تجمع بامداد امروز شنبه در جمع حامیانش در ایالت «می‌سی‌سی‌پی» بار دیگر اذعان کرد، که رئیس‌جمهور پیشین این کشور «داعش را ساخته است».
ترامپ در این سخنرانی، ابتدا به مخالفان دموکرات خود و همچنین رسانه‌های امریکایی وابسته به مخالفانش حملات تندی کرد و به مواضع آن‌ها در قبال پرونده «اوکراین گیت» و استیضاح رئیس‌جمهور امریکا تاخت.
رئیس‌جمهور امریکا با متهم کردن رسانه‌های مخالف به دروغگویی، فساد و وابستگی‌شان به «خاندان‌های کلینتون، بوش و اوباما» گفت: «ما به صداقت در رسانه‌هایمان نیاز داریم ما به صداقت نیاز داریم».
او با دفاع از اقدام دولتش در لغو مجوز حضور خبرنگاران روزنامه‌های نیویورک تایمز و واشنگتن پست در کاخ سفید گفت: «شما احتمالا این خبر را شنیدید که ما آن‌ها را از کاخ سفید بیرون کردیم».

ترامپ از کدام شبکه تلویزیونی خوشش می آید؟ - اسپوتنیک افغانستان
ترامپ خود را با سگ عملیات نابودی البغدادی مقایسه کرد

ترامپ تصریح کرد: «من در تعجب هستم که کدام یک از این دو تا بدتر از دیگری است، آن‌ها به شدت در رقابت برای در صدر گرفتن رسانه‌های بد هستند، آن‌ها به شدت جعلی هستند و به نظر من، آن‌ها فاسد هستند».
رئیس‌جمهور امریکا در رد مواضع نیویورک تایمز و واشگتن پست علیه دولتش به ادعای واشنگتن درباره کشتن سرکرده داعش اشاره کرد و افزود: «شما هیچ وقت گزارش و روایت خوبی (درباره دولت ترامپ) را شاهد نیستید حتی وقتی که ما البغدادی را گرفتیم و واشنگتن پست گزارشی منتشر کرد و نوشت که او مانند یک روحانی مذهبی فوق العاده بود. این حرف از کجا درآمده است؟».
ترامپ گفت: «ببنید اگر اوباما این کار (عملیات ادعایی کشتن البغدادی) را کرده بود، خوب ببینید این فرد (اوباما) خلافت داعش را ساخت».
رئیس‌جمهور امریکا با انتقاد از برجسته نبودن خبر ادعایی مرگ سرکرده داعش در رسانه‌های امریکایی افزود: «اگر من دموکرات بودم، آن‌ها برای هفته‌ها درباره این داستان حرف می‌زدند، اما چون پای من در میان است، آن‌ها حتی تلاش کردند از اهمیت این موضوع بکاهند».
وی تصریح کرد: «اگر اوباما چنین داستانی را در اختیار داشت، آن‌ها (رسانه‌های امریکایی) برای هفت ماه درباره آن صحبت می‌کردند، درباره شجاعت او حرف می‌زدند».
یادآوری می کنیم، که ترامپ در اگوست ۲۰۱۶ ا زمانی که نامزد جمهوری‌خواه انتخابات ریاست جمهوری بود، رئیس‌جمهور این کشور به همراه هیلاری کلینتون وزیر خارجه پیشین و رقیب دموکراتش را موسس داعش خوانده بود.
او در سخنرانی آن زمان خودش در میان حامیان جمهوری‌خواه در شهر «فورت لادردال» گفته بود: «داعش دارد به رئیس‌جمهور اوباما احترام و ارج می‌نهد. او موسس داعش است و به داعش کمک مالی کرد. من این را هم می‌گویم که هیلاری کلینتون حقه‌باز، هم (به همراه اوباما) موسس داعش بوده است».

نوار خبری
0
برای شرکت در گفتگو
ورود به سیستمیا ثبت نام کنید
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала