بمب افکن های B-1B آمریکایی به پایگاه هوایی عربستان سعودی رسیدند

© Flickr / Lance Cheung بمب افکن های B-1B آمریکایی به پایگاه هوایی عربستان سعودی رسیدند
 بمب افکن های B-1B آمریکایی به پایگاه هوایی عربستان سعودی رسیدند - اسپوتنیک افغانستان
Telegram
بمب افکن های مافوق صوت استراتژیک نیروی هوایی B-1B Lancer "" به پایگاه هوایی سلطان بن عبدالعزیز در عربستان سعودی رسیدند.

به گزارش اسپوتنیک، روز جمعه حساب توئیتری سرویس مطبوعاتی نیروی هوایی ستاد فرماندهی مرکزی ایالات متحده آمریکا (سنتکام) اعلام کرد که بمب افکن‌های مافوق صوت استراتژیک " بی-1 بی لنسر" نیروی هوایی آمریکا به پایگاه هوایی سلطان بن عبدالعزیز در عربستان سعودی رسیدند.

سرویس مطبوعاتی نیروی هوایی سنتکام با قرار دادن ویدئویی از فرود این بمب‌افکن‌ها خاطرنشان کرد: بمب افکن‌های " بی-1 بی لنسر" پس از پرواز مستقیم از پایگاه "السورث" نیروی هوایی ایالات متحده (داکوتای جنوبی) در پایگاه هوایی سلطان بن عبدالعزیز در عربستان سعودی فرود آمدند. B-1B یک بمب افکن استراتژیک با برد بلند است که می‌تواند به هر دشمن در هر نقطه از جهان ضربه بزند. این نشان دهنده توانایی پایگاه هوایی سلطان بن عبدالعزیز در انجام عملیات‌های جنگی است.

وزارت دفاع آمریکا در تاریخ 11 اکتبر اعلام کرد که این کشور 3 هزار نیروز نظامی و 2 سیستم راکتی پاتریوت و یک دستگاه راکت تاد به عربستان سعودی ارسال می کند.

دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا این تصمیم را پس از حمله به تاسیسات نفتی آرامکو در عربستان سعودی که جنبش شیعه انصارالله مسئولیت آنرا برعهده گرفتند، اتخاذ کرد.

انگلیس، آلمان، عربستان، فرانسه و آمریکا ایران را مسئول حمله به تاسیسات آرامکو اعلام کردند که در عین حال ایران تمامی این اتهامات را رد کرد.

همانطور که پنتاگون پیش از این اعلام کرده بودبه دنبال درگیری با ایران نیست، اما در عین حال از نیروهای مستقر خود در خاورمیانه محافظت می کند.

نوار خبری
0
برای شرکت در گفتگو
ورود به سیستمیا ثبت نام کنید
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала