ترامپ از آتش‌بس دوامدار ترکیه در مرز سوریه خبر می‌دهد

© REUTERS / Jonathan Ernstترامپ از آتش‌بس دوامدار ترکیه در مرز سوریه خبر می‌دهد
ترامپ از آتش‌بس دوامدار ترکیه در مرز سوریه خبر می‌دهد - اسپوتنیک افغانستان
عضو شوید
رئیس‌جمهور ایالات متحده امریکا می‌گوید که ترکیه به امریکا گزارش داده است که مدت زمان آتش‌بس در منطقه مرزی با سوریه دوامدار خواهد بود.

به گزارش اسپوتنیک، دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور امریکا در جمع از خبرنگاران در کاخ سفید گفت می‌گوید ترکیه به امریکا صبح امروز اطلاع داد که آتش‌بس در منطقۀ مرزی با سوریه دوامدار خواهد بود.

ترامپ از آتش‌بس دوامدار ترکیه در مرز سوریه خبر می‌دهد - اسپوتنیک افغانستان
ترامپ از آتش‌بس دوامدار ترکیه در مرز سوریه خبر می‌دهد

آقای ترامپ گفت: «در جریان پنج روز شما دیدید که آتش‌بس در مزر سوریه که در مورد آن صحبت می‌کردیم اجرا و خوب هم از آنچه که انتظار می‌رفت اجرا می‌شود. امروز صبح دولت ترکیه به دولت من طی گزارش اطلاع داد که آنها درگیری‌ها و حملات به سوریه را متوقف می‌کنند و یک آتش‌بس دایمی خواهد بود. من باور دارم که این آتش‌بس دوامدار خواهد بود».

آقای ترامپ گفت که به وزارت مالیه این کشور دستور داده است که کلیه تحریم‌های وضع شده علیه ترکیه در روز 14 اکتوبر به دلیل حمله این کشور به نیروهای کُرد متحد امریکا در شمال شرقی سوریه را لغو کند.

روز 9 اکتوبر رجب طیب اردوغان، رئیس‌جمهور ترکیه از آغاز عملیات نظامی در شمال سوریه موسوم به «چشمه صلح» علیه حزب کارگران کردستان و گروه تروریستی داعش خبر داد. در همان روز، قوای هوایی ترکیه شهر راس العین و شماری از شهرهای سوریه در سرحد دو کشور را بمباران نمودند. پس از مدتی، عملیات قوای زمینی اردوی ترکیه نیز آغاز گردید.

*گروه ترویستی ممنوع در روسیه

نوار خبری
0
برای شرکت در گفتگو
ورود به سیستمیا ثبت نام کنید
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала