حکمتیار: نیروهای دولتی با انگیزه مقدس به جنگ نمی روند

© Sputnik / JAKحکمتیار: نیروهای دولتی با انگیزه مقدس به جنگ نمی روند
حکمتیار: نیروهای دولتی با انگیزه مقدس به جنگ نمی روند - اسپوتنیک افغانستان
Telegram
رهبر حزب اسلامی افغانستان گفت، که نیروهای دولتی با یک انگیزه مقدس به جنگ نمی روند.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از طلوع نیوز، گلبدین حکمتیار، نامزد انتخابات ریاست‌جمهوری افغانستان، گفت: نیروهای دولتی با یک انگیزۀ مقدس به جنگ نمی‌روند، بل فقر و بی‌کاری سبب شده‌اند که آنان در نهادهای نظامی استخدام شوند.

این نامزد انتخابات ریاست‌جمهوری افغانستان که امروز (شنبه، ۲۳سنبله) در یک نشست با زنان در کابل سخن می‌زد، افزود: از بهر نبود فرصت‌های کار، ۲۲هزار تن از شهروندان کشور در یکی از نهادهای دولتی به هشت بست درخواست کار داده‌اند.

گلبدین حکمتیار: پس از بیرون شدن امریکا حکومت افغانستان سقوط خواهد کرد - اسپوتنیک افغانستان
گلبدین حکمتیار: پس از بیرون شدن امریکا حکومت افغانستان سقوط خواهد کرد

حکمتیار هم‌چنان تأکید کرد، که روزانه بیش از سه‌صد نیروی دولتی جان‌های شان را از دست می‌دهند و اگر حکومت کنونی ادامه پیدا کند، اوضاع کشور بیشتر از این بحرانی خواهد شد: «هر روز از ده تا دوازده جنازۀ نیروهای امنیتی به بدخشان می‌آید. این‌ها هیچ کدام شان به تقدس این جنگ باور ندارند! مجبوریت اقتصادی این‌ها را وادار کرده که بروند به نیروهای امنیتی بپیوندند».

حکمتیار، حکومت وحدت ملی را مانع صلح می‌داند و می‌گوید: فرمان اشرف غنی تا صد متری ارگ، عملی نمی‌شود: «زمانی خون در رگ‌های شان حرکت کرد که ترمپ مذاکرات را لغو کرد؛ جان گرفتند، به ادامۀ جنگ خوشحال استند».

این نامزد انتخابات ریاست‌جمهوری افغانستان، می‌افزاید: رییس‌جمهور بخاطر برنده شدنش در انتخابات ریاست‌جمهوری ششم ماه میزان، مجرمان را از زندان رها می‌سازد و از تمامی امکانات دولتی به سود خودش کار می‌گیرد: «رییس‌جمهور می‌تواند هم چوکی را رشوه بدهد، هم زمین را و هم جنایت کاری را که محکوم به حبس شده... با افتخار و اعزاز از زندان رها کند».

اما، صدیق صدیقی، سخن‌گوی رییس‌جمهور اظهارات آقای حکمتیار را دربارۀ نیروهای امنیتی، غیرمسئولانه و توهین‌آمیز می‌داند.

آقای صدیقی که پس از چاشت امروز در یک نشست خبری در کابل سخن می‌‎زد، گفت: حکمتیار باید در این باره معذرت بخواهد: «این اظهارات شان غیرمسؤولانه است. ما این را توهین تلقی می‌کنیم به نیروهای خود و ما خواهان این استیم که آقای حکمتیار عذر خواهی بکند از نیروهای امنیتی افغانستان».

یادآوری می کنیم، که در حدود ده روز دیگر از پیکارهای انتخاباتی مانده‌است. نامزدان انتخابات ریاست‌جمهوری تلاش همه روز در حال معرفی برنامه‌های به مردم استند. در ادامۀ این پیکارها، امروز شماری از زنان پشتیبانی شان را از حکمتیار اعلام کردند.

قرار است انتخابات ریاست‌جمهوری، به تاریخ ششم ماه میزان برگزار شود. در این انتخابات، هفده تن نامزد استند.

نوار خبری
0
برای شرکت در گفتگو
ورود به سیستمیا ثبت نام کنید
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала