اهدای اعتبارنامه برای نامزدان ریاست‌جمهوری؛ یک نامزد اعتبارنامه نگرفت

© Photo / IECاهدای اعتبارنامه‌ها برای نامزدان ریاست‌جمهوری؛ یک نامزد اعتبارنامه نگرفت
اهدای اعتبارنامه‌ها برای نامزدان ریاست‌جمهوری؛ یک نامزد اعتبارنامه نگرفت - اسپوتنیک افغانستان
Telegram
در مراسم اهدای اعتبارنامه از جانب کمیسیون مستقل انتخابات شماری از نامزدان از جمله محمد اشرف غنی، عبدالله عبدالله، گلبدین حکمتیار و محمد حنیف اتمر حضور نداشتند.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از طلوع نیوز، کمیسیون مستقل انتخابات امروز (دوشبنه، ۲۴ سرطان) برای هفده نامزد انتخابات ریاست‌جمهوری اعتبارنامه داد.

حوا علم نورستانی، رئیس کمیسیون مستقل انتخابات در مراسمی که به این مناسبت در کمیسیون انتخابات برگزار شده بود، گفت که این اعتبارنامه‌ها کاندیدا بودن افراد در انتخابات را تصدیق می‌کند و نیز برای نامزدان مجوز می‌دهند تا کارت شناسایی برای ناظران در روز انتخابات بگیرند.

اما، غلام فاروق نجرابی، یکی از نامزدان انتخابات ریاست‌جمهوری در اعتراض به وجود نابه‌سامانی‌ها و عدم اصلاحات در کمیسیون مستقل انتخابات اعتبارنامه‌اش را نپذیرفت.

او گفت تا هنگامی‌که اصلاحات بنیادی در این کمیسیون به میان نیاید، به شفافیت و عادلانه بودن انتخابات باور نخواهد داشت. وی گفت: "این قانون اساسی بی‌بنیاد و این قانون نا به‌کار انتخابات ازبین نرود، ما حاضر نیستیم اعتبارنامۀ این چنین تقلب‌کاری‌ها را بگیرم".

در انتخابات ریاست‌جمهوری که قرار است در ششم ماه میزان برگزار شود، هژده تن به شمول محمد اشرف غنی، رئيس‌جمهوری و عبدالله عبدالله، رئیس‌اجراییه نامزد می‌باشند.

در مراسم اهدای اعتبارنامه، شماری از این نامزدان شرکت کرده بودند و شماری هم نماینده‌‌های شان را فرستاده بودند.

نوار خبری
0
برای شرکت در گفتگو
ورود به سیستمیا ثبت نام کنید
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала