حمله پناهجوی افغان با چاقو، پس از دانستن ملیت انگلیس‌ها در لندن + عکس

© Fotolia / BortN66 / حمله پناهجوی افغان با چاقو، پس از دانستن ملیت انگلیس‌ها در لندن
حمله پناهجوی افغان با چاقو، پس از دانستن ملیت انگلیس‌ها در لندن - اسپوتنیک افغانستان
Telegram
این پناهجوی 32 ساله افغان که چاقو در دست داشت، سپس از افراد رهگذر سوال می‌کرد که آیا آنها انگلیس اند یا خیر، در صورتی که فرد انگلیس می‌بود، با چاقو بر وی حمله می‌کرد.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از روزنامه دیلی میل، سمیع الحق اکبری، پناهجوی 32 ساله افغان است که با چاقو 10 سانتی متری بر انگلیس‌ها حمله کرده است. این در حالیست که پسر کاکای سمیع الحق نیز از قصد او برای کشتن انگلیس‌ها، هشدار داده بود.

نخستین حادثه وی در یکی از نمایندگی‌های مغازه Tesco در جنوب لندن به تاریخ 8 جنوری زمانی رخ داد که وی بر یک مرد خریدار حمله کرد.

قاضی‌ها در محکمه مرکزی جرمی لندن پس از مشاهده تصاویر گرفته شده توسط کامره‌های امنیتی دیدند که اکبری با زدن دست به شانه نیکولاس سپایت، نخستین قربانی وی از وی در مورد ملیت او پرسیده است. زمانی که این مرد جواب داد که انگلیس است، اکبری با چاقویی که در دست داشت بر وی حمله کرد.

گفته می‌شود که نیکلولاس به طور اتفاقی از حمله نجات یافته است. اما پس از مدتی اکبری با چاقوی دست داشته اش با همان قصد، بر یک مرد در رستورانت حمله کرد و سپس بر مرد دیگری در یک میخانه. در دو مورد اخیر، وی با درگیری فزیکی مواجه شد و مجبور به فرار شده است.

سارنوال در جلسه محاکمه وی گفت: "متهم عمداً بر اساس ملیت افراد و چنانکه خود آقای اکبری گفته است، بر اساس اینکه آنها انگلیس بوده اند، تهدید به آسیب رسانیدن و قتل نموده است".

سمیع الحق اکبری اتهامات زخمی ساختن و تهدید به قتل خریدار مغازه Tesco را رد نموده اما به درگیری با دو تن دیگر اعتراف نموده است.

سارنوال همچنان به گفته‌های پسر کاکای سمیع الحق اشاره نموده، از وی که به شماره ایمرجنسی 999 تماس گرفته بود، چنین نقل قول کرد: "او می‌خواهد مردم انگلیس را بکشد. من می‌توانم چشم‌های او را ببینم، او جدی است".

وی با در یک تماس دیگر گفته است: "او این کار را انجام خواهد داد. او می‌خواهد فرار کند و او کسی را خواهد کشت. لطفاً زودتر بیایید".

سمیع الحق اکبری در حال حاضر در توقیف قرار دارد.

قابل ذکر است که از ابتدای سال 2018 موج جدیدی از چاقوکشی شهر لندن را در برگرفته که تاکنون موجب مرگ بیش از 50 باشنده این شهر شده است.

نوار خبری
0
برای شرکت در گفتگو
ورود به سیستمیا ثبت نام کنید
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала