حمله نافرجام به ساختمان پارلمان در ترکیه

© REUTERS / Umit Bektasحمله نافرجام به ساختمان پارلمان در ترکیه
حمله نافرجام به ساختمان پارلمان در ترکیه - اسپوتنیک افغانستان
عضو شوید
دو عضو جبهه آزادی حقل انقلابی تلاش داشتند برای انجام عملیات تروریستی وارد ساختمان پارلمان ترکیه شوند با اقدام نیروهای امنیتی ناکام ماند و این دو عامل تروریستی بازداشت شدند.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از İhlas، دو تروریست در ترکیه پس از ورود به ساختمان پارلمان ترکیه بازداشت شدند که سعی داشتند دست به عملیات تروریستی بزنند.

بر اساس اطلاعات به دست آمده از منابع امنیتی، یک زن و یک مرد با مراجعه به پارلمان ترکیه خواستار دیدار با محمود تانال نماینده حزب جمهوری خواه خلق ترکیه (CHP) در پارلمان ترکیه شده و بعد از ورود به داخل ساختمان مجلس اقدام به گروگانگیری کارمندان پارلمان ترکیه کرده اند که در پی تلاش این دو تن برای یک حمله تروریستی به پارلمان ترکیه از سوی نیروهای امنیتی پارلمان دستگیر شده اند.

در بازرسی بدنی صورت گرفته از این افراد که عنوان شده است از اعضای جبهه آزادی خلق انقلابی می‌باشند کمربند انتحاری سیاه به همراه سلاح سرد کشف و ضبط شده است. «م.ز» پیش از این به اتهام ارتباط با جبهه آزادی خلق انقلابی، تبلیغ برای گروه های تروریستی، شرکت در تظاهرات غیرقانونی دارای 5 پرونده قضایی بوده و «ع.ی» نیز به اتهام فعالیت برای گروه های تروریستی مدتی در زندان کاندرا کوچاعلی زندانی بوده است.

جبهه آزادی خلق انقلابی یک حزب مارکسیست — لنینیستی در ترکیه است. این جبهه مسئول حملات تروریستی ماه می سال 2013 در استان ختای ترکیه است که در آن 53 نفر جان باختند و 155 نفر دیگر نیز زخمی شدند.

نوار خبری
0
برای شرکت در گفتگو
ورود به سیستمیا ثبت نام کنید
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала