وزارت داخله حمل سلاح به محافظان افراد غیردولتی را ممنوع کرد

© Wikipedia / Umiami91وزارت داخله حمل سلاح به محافظان افراد غیردولتی را ممنوع کرد
وزارت داخله حمل سلاح به محافظان افراد غیردولتی را ممنوع کرد - اسپوتنیک افغانستان
Telegram
وزارت امور داخله اعلام کرده است که پس از این افراد غیردولتی خارج از قوای مسلح، اجازه حمل سلاح‌های نیمه ثقیله یعنی راکت، پیکا و دهشکه را ندارند.

به گزارش اسپوتنیک، وزارت امور داخله کشور اعلام کرده است که افراد و شخصیت‌های خارج از نهادهای دفاعی و امنیتی، برای محافظت و بدرقه، اجازه استفاده از اسلحه نیمه‌ثقیل را ندارند.
براساس اعلام وزارت امور داخله، این افراد و شخصیت‌ها حق ندارند اسلحه نیمه‌ثقیل را در خانه‌های شان نگه‌داری و یا بر پشت موترهای شان حمل کنند.
وزارت امور داخله ضمن اعلام این مطلب، تاکید کرده که این تصمیم به خاطر تامین امنیت روانی و عینی شهروندان کشور گرفته شده است.
در اعلامیه وزارت امور داخله آمده:" با جدیت و وضاحت ابلاغ می‌گردد که اشخاص غیردولتی خارج از قوای مسلح یعنی (وزارت دفاع ملی، وزارت امورداخله و ریاست عمومی امنیت ملی) حق ندارند محافظین خویش را در بادی موترهای پیکپ، دادسن، رنجر و یا هم نوع آن انتقال دهند." 

امر الله صالح - اسپوتنیک افغانستان
دومین هشدار جدی امرالله صالح به کارمندان وزارت داخله

اعلامیه افزوده:" افراد و شخصیت‌های خارج از ارگان‌های دفاعی و امنیتی اجازه استفاده برای محافظت و بدرقه از اسلحه نیمه ثقیل یعنی راکت، پیکا و دهشکه را نه بالای موتر و نه هم در منازل خویش دارند."
وزارت امور تاکید کرده:" پولیس ملی افغانستان به خاطر تامین امنیت روانی و عینی برای مردم افغانستان، خود را مکلف به اجرای این مأمول می‌داند. در این روزها هزاران افغان خواستار اجرای چنین قیودات معقول و مشروع شده اند."

با تغییر رهبری در وزارت امور داخله، اصلاحات جدی در این وزارت روی دست گرفته شده است.

وزارت امور داخله به تازگی فهرست افراد تحت تعقیب پولیس را منتشر کرده از شهروندان کابل خواسته تا در افشای هویت و محل زندگی این افراد با پولیس همکاری کنند.

افراد شامل این فهرست که به 222 نفر می‌رسد، متهم به "قتل، دزدی، آدم‌ربایی و مختل کردن نظم شهرکابل" هستند.

وزارت امور داخله همچنان اعلام کرده که به‌زودی فهرست نام‌های "زورمندان نیمه‌دولتی و سیاسی" را که با استفاده از امکانات دولتی به گونه مستقیم و یا غیر مستقیم در اخلال امنیت و نظم عمومی دخالت دارند، منتشر خواهد کرد.

وزارت امور داخله همچنان رفت و آمد منسوبین این وزارت به سفارتخانه‌ها را منع کرده و محدودیت‌های برای کارمندان این وزارت در صفحات اجتماعی وضع کرده است.

 

نوار خبری
0
برای شرکت در گفتگو
ورود به سیستمیا ثبت نام کنید
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала