انتخابات ریاست جمهوری سه ماه به تعویق افتاد

© Photo / I E C Aکمیسیون مستقل انتخابات
کمیسیون مستقل انتخابات - اسپوتنیک افغانستان
Telegram
کمیسیون انتخابات افغانستان اعلام کرده که انتخابات ریاست جمهوری که قرار بود به تاریخ 31 حمل سال 1398 برگزار شود احتمال دارد با سه ماه تاخیر در ماه سرطان برگزار شود.

 به گزارش اسپوتنیک، به نقل از "طلوع نیوز" کمیسیون مستقل انتخابات افغانستان تایید کرد انتخابات افغانستان به تعویق افتاد و تاریخ دقیق برگزاری انتخابات فردا پنجشنبه ششم جدی از طرف کمیسیون انتخابات اعلام خواهد شد.
کندی روند ثبت نام نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری افغانستان یکی از دلایل این تاخیر است.
در گزارش گفته می شود که، تاکنون 50 نفر بسته‌های معلوماتی را برای ثبت نام در رقابت‌های انتخابات ریاست جمهوری دریافت و هیج یک از این افراد نتواسته‌اند که شرایط لازم را برآورده کنند.
این منبع کمیسیون انتخابات افغانستان افزود که شماری از نامزدها نتوانسته‌اند که معاونان خود را معرفی کنند و یا یک میلیون "افغانی" (حدود 13 هزار دالر) ضمانت بانکی را فراهم آورند.
چند روز قبل نیز، یکی از اعضای این کمیسیون گفته بود که هدف از تعویق انتخابات، "آوردن اصلاحات و بهترشدن امور انتخاباتی است که به کار و زمان بیشتری نیاز دارد".
گزارش‌های رسیده نشان می‌دهد که رئیس و اعضای کمیسیون انتخابات افغانستان از چند روز پیش تاکنون با سران احزاب جهادی همانند عطا محمدنور، گلبدین حکمتیار، عبدالرب رسول سیاف و محمد کریم خلیلی دیدار داشته‌اند.
طرف دیگر این مذاکرات به گفته کمیسیون انتخابات نامزدانی خواهند بود که پس از اعلام فهرست نهایی نامزدها، به عنوان نامزد معرفی خواهند شد.

نوار خبری
0
برای شرکت در گفتگو
ورود به سیستمیا ثبت نام کنید
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала