بیش از دوصدو بیست تروریست در کشور کشته و زخمی شده اند

© Photo / MrPenguin20بیش از دوصدو بیست تروریست در کشور کشته و زخمی شده اند
بیش از دوصدو بیست تروریست در کشور کشته و زخمی شده اند - اسپوتنیک افغانستان
Telegram
149 تروریست به‌شمول سه قوماندان محلی طالبان، در نتیجه عملیات مشترک نیروهای دفاعی و امنیتی در سراسر این کشور کشته و 74 شورشی مخالف دولت دیگر زخم برداشته‌اند.

به گزارش اسپوتنیک، وزارت دفاع ملی که در 24 ساعت گذشته 149 تروریست به‌شمول سه قوماندان محلی طالبان، در نتیجه عملیات مشترک نیروهای دفاعی و امنیتی در سراسر این کشور کشته و 74 شورشی مخالف دولت دیگر زخم برداشته‌اند.
در خبرنامه وزارت دفاع ملی آمده است که 13 عملیات مشترک تهاجمی و تصفیوی، 67 عملیات خاص کماندو و 5 ضربه هوایی در 24 ساعت گذشته انجام شده است. این عملیات در ولایت‌های ننگرهار، لغمان، کنر، غزنی، پکتیا، پکتیکا، قندهار، ارزگان، زابل، بادغیس، غور، بلخ، فاریاب، بدخشان، بغلان، نیمروز و هلمند انجام شده است.
وزارت دفاع گفته است که در ولسوالی‌های جاجی آریوب، احمد خیل جاجی و دند پتان ولایت پکتیا 37 شورشی مخالف دولت مربوط شبکه حقانی کشته و 4 تن زخمی دیگر شان زخمی شده‌اند. در ولسوالی خاشرود ولایت نیمروز 29 شورشی مخالف دولت کشته، 5 تن زخمی و 5 عراده موتر سایکل از بین برده شده.
در ولسوالی پشتون‌کوت ولایت فاریاب 19 تن شورشی مخالف دولت کشته و 4 تن تسلیم نظامیان شده‌اند. در ولسوالی‌های بغلان مرکزی و تاله و برفک ولایت بغلان 17 تن شورشی مخالف دولت کشته شده و 24 تن دیگر زخمی شده‌اند و یک دیپوی سلاح و مهمات و 3 عراده موتر آنان از بین برده شده است. در ولسوالی‌های میوند و خاکریز ولایت قندهار 13 شورشی مخالف دولت کشته و 23 تن دیگر زخمی شده‌اند. در ولسوالی تشکان ولایت بدخشان 9 تن شورشی مخالف دولت کشته و 6 تن دیگر زخمی گردیده‌اند.
هشت شورشی مخالف دولت در ولایت ارزگان، پنج شورشی مخالف دولت در ولایت غزنی، چهار شورشی مخالف دولت در ولایت میدان وردک، چهار شورشی مخالف دولت در ولایت بادغیس و سه شورشی مخالف دولت دیگر در پکتیکا کشته شده‌اند.

نوار خبری
0
برای شرکت در گفتگو
ورود به سیستمیا ثبت نام کنید
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала