حقانی به طالبان: از مردم آزاری خودداری کنید

© Twitter account of moi afghanistanحقانی
حقانی - اسپوتنیک افغانستان  , 1920, 10.04.2024
عضو شوید
وزیر داخله گروه طالبان در پیامی به مناسبت عید، از جنگجویان این گروه خواسته است از "ظلم" دوری کنند و "فروتن" باشند.
به گزارش اسپوتنیک، سخنگوی وزارت داخله طالبان یک نوار دیداری را به نشر رسانده که در آن سراج‌الدین حقانی، وزیر امور داخله طالبان، از افراد طالبان خواسته است از "ظلم" دوری کنند و "فروتن" باشند.
حقانی همچنین از طالبان خواسته است از کارهایی که باعت "رنج مردم" و "ایجاد دوری میان مردم و نظام" طالبان می‌شوند خودداری کنند.
حقانی - اسپوتنیک افغانستان  , 1920, 07.12.2023
گذرنامه ای پاکستانی سراج الدین حقانی را پاکستان باطل کرد
او از مردم نیز خواسته است از "نیروهای" طالبان پشتیبانی کنند و در تأمین امنیت با آنان همکاری کنند.
او با پذیرفتن چالش‌های موجود در افغانستان مردم را به "صبر و استقامت" فرا خوانده است.
گروه طالبان پس از یک معامله پیچیده و پنهان با امریکا در دوحه پایتخت قطر، در پانزدهم ماه اگوست سال 2021 کنترل افغانستان را به دست گرفت و از آن زمان تاکنون با رفتار تندروانه شهروندان افغانستان به ویژه بانوان را به تنگنا قرار داده است.
با وجود اعلان بخشش عمومی از سوی رهبر این گروه، اما جنگجویان این گروه تاکنون بیش از دو هزار نظامیان و کارمندان حکومت پیشین را زندانی، شکنجه و کشته اند.
در ماه های پسین یورش های جبهه های مخالف گروه طالبان بر جنگجویان این گروه افزایش پیدا کرده و تاکنون صدها تن از جنگجویان این گروه در یورش های جبهه های مخالف این گروه کشته و زخمی شده اند.
نزدیک به سه سال است، که گروه طالبان کنترل افغانستان را در دست گرفته است و تاکنون چندین جبهه در برابر این گروه اعلام مبارزه کرده اند، که تنها جبهه مقاومت و جبهه آزادی بیشترین یورش ها را بر جنگجویان این گروه انجام داده اند.
نوار خبری
0
برای شرکت در گفتگو
ورود به سیستمیا ثبت نام کنید
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала