قصد آمریکا برای ارسال ماهانه 1.5 میلیارد دالر به کی‌یف

© AFP 2023 / Brendan SmialowskiКонгресс США в Вашингтоне
Конгресс США в Вашингтоне - اسپوتنیک افغانستان  , 1920, 14.06.2022
Telegram
وزارت خارجه آمریکا تصمیم گرفته است 1.5 میلیارد دالر در ماه برای حمایت از دولت اوکراین به کی‌یف، ارسال کند.
به گزارش اسپوتنیک، رک هوگان، معاون اول وزیر امور خارجه آمریکا در امور اروپا و اورآسیا اعلام کرد که ایالات متحده تقریباً 1.5 میلیارد دالر در ماه برای حمایت از فعالیت دولت اوکراین به کی‌یف ارائه خواهد کرد.
وی شب گذشته، دوشنبه، در جریان مباحثاتی درباره سرنوشت اوکراین در مرکز ویلسون گفت: "ما قبلاً از طریق مکانیسم‌های مختلف یک میلیارد دالر برای این اهداف اختصاص داده‌ایم و از این به بعد هم قصد داریم ماهانه 1.5 میلیارد دالر دیگر، برای 4 تا 5 ماه آینده ارسال کنیم".
این در حالی است که روزنامه "وال استریت ژورنال" (WSJ) روز دوشنبه در این رابطه گزارش داد، ایالات متحده آمریکا قصد دارد روزانه 130 میلیون دالر کمک مالی به اوکراین اختصاص دهدو در این راستا کارشناسان سیاسی آمریکایی بر اتخاذ تدابیری برای کنترل استفاده از جریان‌های نقدی ارسال شده به کی‌یف اصرار دارند.
در این گزارش یادآوری شده، با توجه به مقیاس عظیم کمک‌ها و عدم وجود یک نهاد نظارتی از سوی ایالات متحده و ناتو در اوکراین، امکان استفاده نادرست از این کمک مالی و دزدیده شدن پول ارسال شده به اوکراین وجود دارد و باید مانع از چنین روند اوضاعی شد.
این روزنامه اشاره کرد که ایالات متحده اشتباه محاسباتی مشابهی را در افغانستان انجام داده و همچنان بدون فکر کردن به عواقب آن، پول مالیات دهندگان آمریکایی را برای کشوری دارای مشکل جدی ارسال خواهد کرد.
این گزارش به سخنان مارک کنسیان، مقام سابق پنتاگون اشاره می‌کند، که گفته: "احتمال اختلاس پول در اوکراین وجود دارد، برای اینکه "کی‌یف حتی قبل از تشدید اوضاع به دلیل عملیات ویژه روسیه، به دلیل فساد مورد انتقاد قرار می‌گرفت و این مشکل پس از آغاز جنگ هم مسلماً ناپدید نشده است."
نوار خبری
0
برای شرکت در گفتگو
ورود به سیستمیا ثبت نام کنید
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала