مزایای تحریم های غرب برای روسیه

© Fotolia / yulenochekkکاخ کرملین مسکو
کاخ کرملین مسکو - اسپوتنیک افغانستان  , 1920, 13.06.2022
Telegram
اقتصاددان از جمهوری چک می‌گوید، تحریم های غرب برای روسیه درآمد های بالا را به همراه خواهد داشت
به گزارش اسپوتنیک، ایلونا شویگلیکوا،تحلیگر مسائل اقتصادی در مقاله‌ای برای نشریه چکی Časopis argument از مزایای تحریم های غرب برای روسیه صحبت کرد.
به گفته این کارشناس، مسکو از وضعیت فعلی در بازار انرژی موجب خوشنودی مسکو شده است، زیرا این کشور می‌تواند به دلیل قیمت بالای سوخت درآمد اضافی دریافت کند.
وی اظهار داشت که تحریم نفت روسیه توسط اتحادیه اروپا به شدت وضعیت در داخل اتحادیه اروپا را تحت تأثیر قرار داده است. شویگلیکوا ابراز اطمینان نموده است که مسکو "بدون کدام مشکل" بازارهای جایگزین برای فروش مواد سوختی خود پیدا خواهد کرد.
شویگلیکوا معتقد است که اتحادیه اروپا با اقدامات خود قیمت نفت را برای خود افزایش داد. او می‌افزاید که اتحادیه اروپا ذخایر بسیار زیادی مواد خام ندارد و کشورهای آن به منابع خود وابسته هستند. این اقتصاددان تاکید کرد که اروپا باید به فکر عرضه جدید باشد و و رنج کمبود نفت را تحمل کند، در حالی که مسکو از قیمت بالای آن خوشنود خواهد شد.
کارشناس در ادامه این مقاله می‌گوید: حتی اگر روسیه مجبور شود نفت خود را با تخفیف بفروشد، باز هم قیمت های آن نسبت به یک سال قبل سودآورتر خواهد بود. تصور اینکه چنین سیاستی فدراسیون روسیه را در هم می شکند، پوچ است و به احتمال زیاد، تنها به مشکلات اقتصادی بیشتر در اتحادیه اروپا منجر خواهد شد.
در تاریخ سوم جون کشورهای عضو اتحادیه اروپا، بسته ششم تحریم‌های روسیه شامل ممنوعیت واردات نفت و محصولات پتروشیمی روسی از طریق دریا را تصویب کردند.
این بسته تحریمی واردات نفت روسیه به روش‌های غیر زمینی، را در بر می‌گیرد.
پیش‌تر شماری از کشورهای شرق اروپا که به دریا راه ندارند، با تحریم کامل نفت روسیه مخالفت کرده بودند و در نهایت، تحریم نفت روسیه فقط مشمول واردات دریایی شد.
طبق این تحریم‌ها، خرید نفت خام روسیه از 6 ماه آینده و واردات محصولات پالایش شده نفتی روسیه از 8 ماه آینده ممنوع خواهد شد.
"میخائیل اولیانوف" نماینده دائم روسیه در سازمان‌های بین‌المللی مستقر در در واکنش به بسته ششم تحریم‌های اتحادیه اروپا علیه روسیه که شامل تحریم بخشی از نفت این کشور می‌شود، گفت: روسیه واردکنندگان دیگری برای نفت خود پیدا خواهد کرد.
گفتنی است در 24 فبروری، ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه، در یک سخنرانی تلویزیونی، آغاز عملیات نظامی ویژه برای دفاع از جمهوری های دونباس را که در اوایل همان هفته رسماً به رسمیت شناخته شده بود، اعلام کرد. رئیس جمهور روسیه از نیروهای اوکراینی خواست سلاح‌های خود را زمین بگذارند و به خانه‌های خود بروند.
از آن زمان کشورهای غربی فشار تحریم‌ها بر روسیه را افزایش داده‌اند و تعدادی از بانک‌ های روسیه را تحریم کرده و تعدادی از مقامات ارشد روسیه را در لیست سیاه قرار داده‌اند و دارایی‌ های آنها را در خارج از کشور مسدود کرده‌اند.
مسکو به صراحت اعلام کرده است که هیچ طرح اشغالگری ندارد و هدف این عملیات حفاظت از غیرنظامیان دونباس در برابر نسل کشی و غیر نظامی کردن و نازی زدایی در اوکراین است.
نوار خبری
0
برای شرکت در گفتگو
ورود به سیستمیا ثبت نام کنید
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала