الجزایر نمی تواند اروپا را از وابستگی به گاز روسیه نجات دهد

© Fotolia / Pakhnyushchyyتشدید رقابت در بازار گاز . ایران شکست نمی خورد
تشدید رقابت در بازار گاز . ایران شکست نمی خورد - اسپوتنیک افغانستان  , 1920, 20.05.2022
Telegram
روزنامه عربی الیوم چاپ بریتانیا با استناد به نظر کارشناسان می نویسد، الجزایر نمی تواند اروپا را نجات دهد و آنرا از حالت وابستگی به گاز روسیه خارج سازد.
به گزارش اسپوتنیک، این نشریه در سرمقاله خود تاکید می کند که ایالات متحده، فرانسه، ایتالیا و آلمان اکنون به دنبال جایگزینی برای وارد نکردن گاز از روسیه هستند و این کشور شمال افریقا را به عنوان گزینه احتمالی در نظر می گیرند. همانطور که جورج زاکمن، کارشناس انرژی خاطرنشان کرد، الجزایر قادر نخواهد بود گاز بیشتری عرضه کند، حتی اگر ذخایر قابل توجهی داشته باشد.
Вентиль на газопроводе - اسپوتنیک افغانستان  , 1920, 20.05.2022
فرانسه: درآمد روسیه در عرضه گاز ریکارد زد
این نشریه می‌نویسد: "علی‌رغم انتظارات اروپایی‌ها، کارشناسان انرژی انتظار ندارند الجزایر بتواند اروپا را نجات دهد و آن را از وابستگی به گاز روسیه خلاص کند".
سیریل فدرشوفن، مقاله نویس تاکید کرد که تصمیم برای تبدیل شدن به تامین کننده اصلی منابع انرژی برای اروپا تاثیر منفی بر روابط بین الجزایر و مسکو خواهد داشت.
فدرشوفن گفت: "هنوز معلوم نیست که گاز الجزایر چگونه می تواند جایگزین واقعی گاز روسیه شود چون الجزایر از رکود صادرات به دلیل عدم سرمایه گذاری در بخش نفت و گاز و تقاضای داخلی زیاد رنج می برد."
روزنامه نگاران رای الیوم سفر سرگئی لاوروف وزیر امور خارجه روسیه به این کشور را یادآوری کردند که وی بر تعهد خود به روابط دوستانه با الجزایر تاکید نمود و بر تمایل غرب به استفاده از گاز این کشور شمال آفریقا خط بطلان کشید.
مذاکرات روسیه و پاکستان برای ساخت خط لوله گاز شمال-جنوب - اسپوتنیک افغانستان  , 1920, 15.05.2022
اروپا راه خریداری گاز روسیه را پیدا کرد
مسکو از اول اپریل، پرداخت بهای گاز از کشورهای غیردوست را فقط به روبل دریافت کرده و از قبول دلار و یورو خودداری می کند.. ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه تصریح کرد که امتناع از پرداخت قیمت گاز به روبل به عنوان یک قصور در تعهدات قراردادی تلقی خواهد شد. گازپروم از 27 اپریل صادرات سوخت به بلغاریا و لهستان را به دلیل عدم پرداخت بهای گاز به حالت تعلیق درآورده است. این شرکت در عین حال هشدار داد که اگر صوفیه و ورشو به برداشت غیر قانونی گاز از خط لوله ها بپردازند، ترانزیت آن به کشورهای دیگر را کاهش خواهد داد.
پس از آغاز عملیات نظامی روسیه در اوکراین، غرب فشارهای تحریمی بر مسکو را تشدید کرد. بسیاری از کشورها از مسدود شدن دارایی های روسیه خبر داده اند و درخواست ها برای کنار گذاشتن منابع انرژی روسیه بلندتر طنین انداز شده است. همه اینها قبلاً به مشکلاتی برای ایالات متحده و اروپا تبدیل شده ا و باعث افزایش قیمت سوخت و مواد غذایی شده است.
نوار خبری
0
برای شرکت در گفتگو
ورود به سیستمیا ثبت نام کنید
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала