سازمان ملل: زنان و کودکان افغانستان بار سنگین بحران انسانی را به‌دوش می‌کشند

© REUTERS / Saeed Ali AchakzaiАфганцы в импровизированном лагере возле железнодорожной станции в Чамане, Пакистан
Афганцы в импровизированном лагере возле железнодорожной станции в Чамане, Пакистан - اسپوتنیک افغانستان  , 1920, 06.04.2022
Telegram
کمیساریای عالی سازمان ملل در امور مهاجرین می‌گوید که زنان و کودکان در افغانستان بار سنگین بحران انسانی این کشور را به دوش می‌کشند.
به گزارش اسپوتنیک، بخشی آسیایی کمیساریای عالی پناهنده‌گان سازمان ملل متحد (UNHCR) از وضعیت زنان و کودکان در جریان بحران انسانی موجود در افغانستان ابراز نگرانی کرده است.
این سازمان در توییتی روز چهارشنبه، 17 حمل گفته است که زنان به علاوه کودکان در افغانستان بار سنگین بحران انسانی این کشور را به دوش می‌کشند.
این سازمان خاطرنشان کرده است که میلیون‌ها شهروند افغانستان برای یافتن غذای کافی و سرپناه خانه‌های‌شان را ترک کرده‌اند.
سازمان ملل پیشتر برای رسیدگی به بحران بشری افغانستان در سال 2022، خواستار 4.4 میلیارد دالر شده بود؛ اما کشورهای کمک‌کننده در نشستی که اواخر هفته گذشته برگزار شد، متعهد به کمک 2.4 میلیون دالری شدند.
دلسردی از عملکرد طالبان به ویژه در مورد "بستن مکاتب دخترانه"، دلیل کاهش کمک‌های بشری خوانده شده است.
کشورهای کمک‌کننده گفته‌اند که این کمک قرار است در اختیار آژانس‌های سازمان ملل قرار می‌گیرد و هرگز به طالبان داده نخواهد شد.
با این حال، کمیساریای عالی پناهنده‌گان سازمان ملل متحد تأکید کرده است که حمایت قوی اهداکننده‌گان حیاتی است و باید زنان و دختران در افغانستان به کمک‌های نجات‌دهنده دسترسی داشته باشند.
گفتنی است که از 8 ماه به این‌سو، مردم افغانستان بیشتر از گذشته در فقر فرو رفته‌اند و بر بنیاد آمارهای جهانی، میلیون‌ها تن در افغانستان نیاز فوری به کمک‌های اولیه دارند.
نوار خبری
0
برای شرکت در گفتگو
ورود به سیستمیا ثبت نام کنید
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала