اسرار طول عمر ملکه انگلیس فاش شد

© REUTERS / Chris JacksonКоролева Великобритании Елизавета II
Королева Великобритании Елизавета II  - اسپوتنیک افغانستان  , 1920, 18.01.2022
Telegram
راز طول عمر الیزابت دوم؛ ملکه 95 ساله انگلیس از همه نخست با مصرف غذای ساده و فعالیت بدنی او مرتبط است.
به گزارش اسپوتنیک، به نقل از "اکسپرس" الیزابت دوم، ملکه انگلیس که سال‌خورده ترین فرد خانواده سلطنتی بریتانیا است هنوز هم تمام وظایف سلطنتی را بر عهده دارد. برخی اسراری موجود است که موجب شده او تا کنون فعال باقی بماند.
ملکه الیزابت دوم نه تنها پیرترین فرد در خانواده سلطنتی انگلیس بلکه سالخورده‌ترین مقام عالی رتبه دولتی است. او در سن 95 سالگی تقریبا یک دهه پا را از سن امید به زندگی زنان در انگلیس فراتر گذاشته است.
دانشمندان تصریح کرده اند که ملکه الیزابت غذای چاشت و شام بسیار ساده را ترجیح می دهد. به گفته دارن مک گریدی، سرآشپز سابق وی، ملکه انگلیس بیشتر غذاهای ماهی یا گوشتی همراه با سبزیجات می‌خورد.
الیزابت سعی می کند مواد کربوهیدراتی مانند کچالو و ماکارونی کمتر مصرف کند. او به خصوص شام در این مورد سختگیرتر است. غذای شام معمولی ملکه ماهی و سبزیجات است.
راز دیگر طول عمر ملکه الیزابت چهار وعده غذایی، صبحانه، چاشت، چای بعد از ظهر و شام است.
علاوه بر این، ملکه انگلیس به طور منظم ورزش می کند. علیرغم این واقعیت که الیزابت دوم هرگز عاشق ورزش های تناسب اندام نبوده است، اما ورزش های سبک همیشه در برنامه روزانه او وجود دارد.
کارشناسان Everynight.com قبلاً اعلام کرده بودند که الیزابت دوم همیشه سعی می‌‎کند در یک وقت به رختخواب برود. به عنوان یک قاعده، قبل از رفتن به رختخواب، او یک جام شامپاین می نوشد، سپس در رختخواب کمی مطالعه می کند و در ساعت 23:00 به خواب می رود. ملکه هشت ساعت و نیم می خوابد و ساعت 7:30 صبح بیدار می شود.
نوار خبری
0
برای شرکت در گفتگو
ورود به سیستمیا ثبت نام کنید
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала