امارات، مصرف مشروبات الکلی را آزاد می‌کند

© Fotolia / Andrey_Arkusha امارات، مصرف مشروبات الکلی را آزاد می‌کند
 امارات، مصرف مشروبات الکلی را آزاد می‌کند  - اسپوتنیک افغانستان
Telegram
امارات عربی متحده امروز شنبه از تغییر قوانین اسلامی به منظور کاهش محدودیت برای مصرف مشروبات الکلی، مجازات قتل‌های ناموسی و دادن اجازه برای زندگی زنان و مردان نامحرم خبر داد.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از فارس، امارات عربی متحده بعد از توافق سازش اخیر با اسرائیل دست به اعمال تغییرات در قوانین اسلامی مربوط به شرب خمر و زندگی زنان و مردان نامحرم زده است.

بنا بر گزارش آسوشیتدپرس، امارات امروز شنبه از تغییرات گسترده در برخی قوانین اسلامی در این کشور خبر داد که طبق آن به زوج‌هایی که ازدواج نکرده‌اند اجازه زندگی مشترک می‌دهد، محدودیت‌ها مربوط به شرب خمر را کاهش می‌دهد و قتل‌های ناموسی، جرم تلقی می‌شوند.

توافق عادی سازی روابط؛ امارات رژیم ویزا برای شهروندان اسرائیل را لغو کرد - اسپوتنیک افغانستان
توافق عادی سازی روابط؛ امارات رژیم ویزا برای شهروندان اسرائیل را لغو کرد

این خبرگزاری امریکایی مدعی شد: تقویت آزادی‌های شخصی نشان دهنده تغییر چهره این کشور است؛ کشوری که به دنبال آن است که خودش را کشوری غربی شده و مقصدی برای گردشگران جلوه دهد.

خبرگزاری رسمی امارات در گزارش خود درباره تغییر قوانین مدعی شد که این اقدامی به منظور تحکیم اصول تسامح در امارات عربی متحده بوده است.

آسوشیتدپرس در گزارش خود نوشته است: بیانیه (امارات) متعاقب توافق تاریخی برای عادی سازی روابط بین امارات عربی متحده و اسرائیل با میانجیگری امریکا انجام می‌شود و انتظار می رود که این توافق باعث حضور سیل گردشگران اسرائیلی و سرمایه گذاری آنها (در امارات) شود.

برچیده شدن جریمه و مجازات برای شرب خمر، فروش یا در اختیار داشتن مشروبات الکلی برای افراد 21 سال به بالا از جمله تغییرات اعلامی امارات است.

تا پیش از این، استفاده از مشروبات الکلی در باشگاه‌ها و مشروب فروشی‌های سواحل امارات انجام می‌شده اما افراد حقیقی برای خرید، انتقال یا داشتن مشروبات الکلی به مجوز دولت نیاز داشتند اما طبق قوانین جدید، دیگر نیازی به مجوز ندارند.تغییر قانون مربوط به زندگی مشترک زنان و مردان نامحرم، یکی دیگر از محتویات قوانین جدید امارات است.

تا پیش از این در امارات، زندگی مشترک زن و مردی که با هم ازدواج نکرده‌اند جرم بوده است.امارات همچنین برای آنچه «حفاظت از حقوق زنان» خوانده است، تصمیم گرفته که قوانین حامی قتل‌های ناموسی را لغو کند.

نوار خبری
0
برای شرکت در گفتگو
ورود به سیستمیا ثبت نام کنید
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала