آغاز دوباره پروازهای ملکی پس از ۱۲ سال در کندز

© Photo / Facebook/KAM AIRآغاز دوباره پروازهای ملکی پس از ۱۲ سال در کندز
آغاز دوباره پروازهای ملکی پس از ۱۲ سال در کندز - اسپوتنیک افغانستان
Telegram
اعضای شورای ولایتی و باشند‌گان کندز، از آغاز پروازهای ملکی در این ولایت استقبال می‌کنند.
یورش گروهی طالبان بالای یک پایگاه ارتش در مربوطات شهر کندز - اسپوتنیک افغانستان
یورش گروهی طالبان بالای یک پایگاه ارتش در مربوطات شهر کندز

به گزارش اسپوتنیک به نقل از سلام وطندار، کندز ولایت ناامنی در شمال‌شرق افغانستان می‌باشد، که همواره گواه رویدادهای امنیتی بوده است. باشندگان و شماری از کارمندان دولتی و نظامیان در این ولایت، از ۱۲ سال به این‌سو به دلیل نبود پروازهای ملکی، تهدیدات و مشکلات امنیتی در شاهراه کندز- بغلان از راه زمین نیز نمی‌توانستند به راحتی به کابل سفر کنند.

پس چندین سال دادخواهی از سوی شماری از فعالان مدنی کندز، روند پرواز‌های ملکی کابل-کندز و برعکس آن با هواپیماهای شرکت خصوصی «کام‌ایر» امروز (سه‌شنبه، 8 میزان) به گونۀ رسمی در این ولایت از سر گرفته شد.

اعضای شورای ولایتی و باشندگان کندز، از آغاز پروازهای ملکی در این ولایت استقبال می‌کنند و می‌گویند، در جریان بیش از یک دهۀ گذشته به دلیل تهدیدات امنیتی در شاهراه کندز- بغلان به سختی از راه زمین رفت‌وآمد می‌کردند. آنان می‌گویند، پس از آغاز پروازهای ملکی تمامی کارمندان اداره‌های دولتی، بازرگانان و غیرنظامیان می‌توانند با سهولت به کابل سفر کنند.

عبدالستار میرزکوال، والی کندز دو ماه پیش با آغاز کارش به مردم وعده سپرد که پروازهای ملکی را در این ولایت بازگشایی خواهد کرد. او می‌افزاید که در روزهای نزدیک از میدان هوایی کندز پروازهای خارجی نیز انجام خواهد شد.

محمدقاسم وفایی‌زاده، رئیس عمومی ادارۀ مستقل هوانوردی ملکی آغاز دو بارۀ پروازهای ملکی از ولایت کندز را پس از ۱۲ سال برای از میان برداشتن مشکلات مردم سودمند می‌داند.

در جریان ده سال گذشته با بسته‌بودن پروازهای ملکی از ولایت کندز، شماری از مسافران به ویژه کارمندان دولتی از مسیر راه کندز-بغلان و کندز-کابل از سوی طالبان ربوده شده و به قتل رسیده‌اند.

 

نوار خبری
0
برای شرکت در گفتگو
ورود به سیستمیا ثبت نام کنید
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала