روسیه: امریکا ماهرانه از شبکه‌های اجتماعی استفاده می‌کند

© Sputnik / Alexey Maishev /  مراجعه به بانک تصاویر روسیه: امریکا ماهرانه از شبکه‌های اجتماعی استفاده می‌کند
روسیه: امریکا ماهرانه از شبکه‌های اجتماعی استفاده می‌کند - اسپوتنیک افغانستان
عضو شوید
غرب و قبل از همه، ایالات متحده برای ترویج دستور روز دلخواه خود در هر کشوری از شبکه‌های اجتماعی استفاده می‌کنند.

به گزارش اسپوتنیک، سرگی لاوروف، وزیر امورخارجه روسیه در باره کاربرد شبکه‌های اجتماعی توسط غرب و قبل از همه امریکا برای ترویج دستورروز دلخواه خود در کشورهای دیگر تعریف کرد و گفت که به این دلیل، مجبور می‌شویم برخورد جدیدی نسبت به تأمین امنیت کشور نشان بدهیم.

لاوروف در ادامه گفت: "از طریق شبکه‌های اجتماعی امور داخلی ما مورد تأثیر زیاد قرار می‌گیرد. این واقعیت فضای مابعد شوروی جهان در حال رشد است. ما مدتهاست که به این کار مشغولیم. آنچه به تنظیم و نظم در شبکه‌های اجتماعی مربوط می‌شود، همه مشغول انجام آن هستند. همه می‌دانید که غول دیجیتالی امریکا بارها دست به سانسور زده‌اند و قبل از همه علیه ما، چینی‌ها و  دیگر کشورهایی که امریکا از آن‌ها خوششان نمی‌آید، اطلاعات پخش شده از این کشورها را سانسور می کند".

دسترسی فیسبوک به اطلاعات کاربران خارج از شبکه های اجتماعی - اسپوتنیک افغانستان
دسترسی فیسبوک به اطلاعات کاربران خارج از شبکه های اجتماعی

وزیر امورخارجه روسیه یادآور شد که اینترنت توسط شرکت های مستقر در امریکا  کنترل می شود و سالهاست اکثر کشورها را متمایل به رسیدگی به این ماجرا و دستیابی به اینکه « مدیریت این فرایندها در سطح جهانی به تصویب برسد و این روند قابل درک و شفاف شود» کرده است.

روسیه همراه دیگر کشورها موضوع ضرورت مدیریت اینترت بشکلی که برای همه قابل درک باشد و اینکه تنظیم آن به چه شکلی انجام می شود و اصول اساسی آن چیست را در اتحادیه بین‌المللی ارتباط اینترنتی مطرح می کند.

سرگی لاوروف در ادامه افزود: "ما مشاهده می کنیم که از مارک زاکربرگ و دیگر روسای شرکت های بزرگ «آی تی» به کنگره دعوت می کنند و موضوعاتی را با آنها درمیان می گذارند و آنها باید در باره آنچه انجام خواهند داد توضیح بدهند. ما از این موضوع باخبریم. اما چه باید کرد تا این امر برای همه قابل درک باشد و مهمتر اینکه همه از آن راضی باشند، فعلا تا این مرحله پیش نرفته‌ایم. روسیه سالهای زیادی است که در مجمع عمومی سازمان ملل ابتکار موافقت با قوانین رفتار مسئولانه کشورها در زمینه امنیت اطلاعات بین المللی را پیشنهاد می‌کند".

نوار خبری
0
برای شرکت در گفتگو
ورود به سیستمیا ثبت نام کنید
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала