رئیس جمهور غنی و زلمی خلیلزاد در مورد روند صلح گفتگو کردند

© Photo / ARG رئیس جمهور غنی و زلمی خلیلزاد در مورد روند صلح گفتگو کردند
  رئیس جمهور غنی و زلمی خلیلزاد در مورد روند صلح گفتگو کردند - اسپوتنیک افغانستان
عضو شوید
رئیس جمهوری اسلامی افغانستان عصر امروز با داکتر زلمی خلیلزاد وزارت امور خارجۀ ایالات متحدۀ امریکا در خصوص صلح افغانستان، دیدار نمود.

به گزارش اسپوتنیک به اشاره به ارگ ریاست جمهوری، محمد اشرف غنی رئیس جمهوری اسلامی افغانستان عصر امروز با داکتر زلمی خلیلزاد نمایندۀ خاص وزارت امور خارجۀ ایالات متحدۀ امریکا در خصوص صلح افغانستان، دیدار نمود.

در این دیدار که معاونین رئیس جمهور، مشاور امنیت ملی، نماینده فوق العاده رئیس جمهور در امور توسعه اقتصادی و تجارتی و کاهش فقر، رئیس هیات مذاکره کننده،  رئیس عمومی ادارۀ امور و شاژدافیر سفارت امریکا در افغانستان نیز حضور داشتند، روی پروسۀ صلح، اقدامات عملی قبل از آغاز مذاکرات مستقیم، چگونگی دوام کاهش خشونت و آتش بس اعلام ناشده و تعهدات جامعه بین المللی و کشورهای همسایه برای پروسۀ صلح افغانستان، بحث و تبادل نظر صورت گرفت.

رئیس جمهور غنی یکبار دیگر تعهد حکومت افغانستان را در زمینۀ صلح بیان نمود و با تاکید گفت: هدف ما این است که گام های عملی در پروسۀ صلح برداشته شود و ما تعهد کامل برای برقراری صلح در کشور داریم.

وی افزود که خواست اساسی مردم افغانستان صلح است و حکومت افغانستان نیز آن را منحیث یک اولویت عمده می بیند و یکجا با جامعه بین المللی بخاطر دستیابی به صلح پایدار تلاش خواهد کرد.

نوار خبری
0
برای شرکت در گفتگو
ورود به سیستمیا ثبت نام کنید
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала