اسپر از تأثیر کرونا بر سطح آمادگی ارتش آمریکا سخن گفت

© AP Photo / Francisco Seco اسپر: کرونا سطح آمادگی ارتش آمریکا را تحت تأثیر گذاشته است
 اسپر: کرونا سطح آمادگی ارتش آمریکا را تحت تأثیر گذاشته است - اسپوتنیک افغانستان
Telegram
وزیر دفاع ایالات متحده آمریکا اعلام کرده که گسترش ویروس کرونا سطح آمادگی نیروهای مسلح این کشور را تحت تأثیر قرار داده است.

به گزارش اسپوتنیک، مارک اسپر، وزیر دفاع آمریکا در یک نشست خبری گفت: امروز ما سطح حفاظت سلامت در پنتاگون را ارتقا داده‌ایم. بدان معنا که دسترسی به پنتاگون محدود می‌شود و فعالیت دورکاری کارمندان افزایش می‌یابد.

وی افزود، جدیدترین سطح حفاظتی شامل نظارت پزشکی از جمله سنجیدن دمای بدن است.این اقدامات از سوی پنتاگون در راستای محدود کردن و کاهش شیوع ویروس کرونا در میان کارمندان است.

آمریکا با سوپر کامپیوترها به جنگ کرونا می‌رود - اسپوتنیک افغانستان
آمریکا با سوپر کامپیوترها به جنگ کرونا می‌رود

در ماه مارچ سال جاری میلادی، وزارت دفاع آمریکا قوانین جدیدی را برای ورود به ساختمان این وزارتخانه وضع کرد که شامل تعلیق تمامی ورودی‌ها و بازدیدهای غیررسمی می‌شود.

پیشتر نیز، این وزارتخانه به دنبال کاهش تعداد کارمندان در ساختمان به واسطه فعالیت دورکاری بود.

وزیر دفاع آمریکا همچنین گفت، تعداد کارمندانی که اکنون در وزارتخانه مشغول هستند به طرز چشمگیری کاهش داشته و شاید بیشتر از 60  کارمند در ساختمان نباشند. هیچ اقدامی در راستای محدود کردن دسترسی به رسانه‌ها در نظر گرفته نشده و ما می‌خواهیم ساختمان وزارتخانه برای پرسنل ضروری و رسانه‌ها باز بماند.

تا صبح دوشنبه، تست کرونا ویروس 133 پرسنل پنتاگون مثبت بود و هفت تن از آنها بستری شده‌اند.

وزیر دفاع آمریکا همچنین اعلام کرد که با اعضای بیمار پنتاگون گفت‌وگو کرده و نگران کاهش آمادگی وزارت دفاع با وجود تداوم گسترش این بیماری ویروسی نیست.

وی ادامه داد: با وجود گسترش و شیوع این ویروس در میان کادر پنتاگون، مطمئن هستم که اگرچه مساله بر آمادگی نیروهای مسلح ما تاثیراتی می‌گذارد اما بر قابلیت‌های ما برای انجام ماموریت‌های امنیت ملی در خانه و خارج از کشور تاثیر نخواهد گذاشت.

دانشگاه جان هاپکینز تا بامداد 24 ماه مارچ (سه‌شنبه) تعداد کلی مبتلایان به COVID-19 در آمریکا را 43963 نفر اعلام کرد که نسبت به روز گذشته رشد چشمگیری داشته است. براین اساس، در 24 ساعت گذشته بیش از 10600 مورد ابتلا به کرونا در سراسر آمریکا شناسایی شده است.

نوار خبری
0
برای شرکت در گفتگو
ورود به سیستمیا ثبت نام کنید
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала