حکومت ازتمام آمادگی ها برای گفتگو با طالبان سخن گفت

© Photo حکومت ازتمام آمادگی ها برای گفتگو با طالبان سخن گفت
  حکومت ازتمام آمادگی ها برای گفتگو با طالبان سخن گفت - اسپوتنیک افغانستان
Telegram
در سومین روز گفت‌وگوها میان نماینده‌گان طالبان و امریکا در قطر، حکومت افغانستان از پیشرفت‌های چشم‌گیر در این روند سخن می‌گوید.

به گزارش اسپوتنیک، به نقل از رسانه های خبری کابل، وزارت امور خارجه اعلام کرد که پس از امضای توافق‌نامه میان امریکا و طالبان، گفت‌وگوهای میان افغانان آغاز خواهد شد و حکومت افغانستان برای آغاز این گفت‌وگوها تمامی آماده‌گی‌ها را گرفته است.

در این میان برخی از اعضای هیات گفت‌وگوکننده طالبان در قطر می‌گویند که پس از توافق صلح با امریکا، موضوع آتش‌بس در گفت‌وگوهای میان افغانان مطرح خواهد شد.

نماینده‌گان امریکا و طالبان در قطر در سومین روز هشتمین دور گفت‌وگوهای شان در باره جزئیات توافق نامه گفت‌وگو می‌کنند. 

آیا تلاش امریکا برای صلح با طالبان از سر ناچاری است؟ - اسپوتنیک افغانستان
آیا تلاش امریکا برای صلح با طالبان از سر ناچاری است؟

وزارت امور خارجه نیز از پیشرفت‌ها در این روند خوشبین است و از آماده‌گی‌های حکومت افغانستان برای آغاز گفت‌وهای میان افغانان اطمینان می دهد.

صبغت احمدی- سخنگوی وزارت امور خارجه در این باره به رسانه ها اظهار داشت:« دراین گفت و گو ها پیشرفت ها بسیار چشم گیر هستند و ما امیدوار هستیم که با پایان یافتن گفت و گو های بین الافغانی ما به صلح برسیم.»

یک عضو هیات گفت‌وگوکننده طالبان با امریکاییان می‌گوید که موضوع آتش‌بس در گفت‌وگوهای میان افغانان مطرح خواهد شد.

شهاب الدین دلاور- عضو هیات گفت و گو کننده طالبان گفته است:« آتش بس یک بحث مهم در گفت و گو های بین الافغانی خواهد بود و در کنار آن قایم ساختن نظام اسلامی، تدوین قانون اساسی و پس از آن تنها آتش بس نه، بل که جنگ هم در افغانستان انشاالله که ختم خواهد شد.»

در حالی که نگرانی‌هایی از چند دسته بودن طالبان وجود دارند، اما یکی از مقام‌های پیشین این گروه چند دسته‌گی در گروه طالبان را رد میکند.

هیات گفت‌وگوکننده طالبان در قطر می‌گوید که پس از توافق با امریکا، توافق‌نامه صلح در حضور رسانه‌ها و گواهان جهانی اعلام خواهد شد و انتظار می رود که پس از توافق امریکا با طالبان، گفت‌وگوهای میان افغانان در یکی از کشورهای اروپایی آغاز شوند.

نوار خبری
0
برای شرکت در گفتگو
ورود به سیستمیا ثبت نام کنید
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала