جزییات مرگ "محمد مرسی" رئیس‌جمهور سابق مصر

© REUTERS / Asmaa Waguihجزییات مرگ "محمد مرسی" رئیس‌جمهور سابق مصر
جزییات مرگ محمد مرسی رئیس‌جمهور سابق مصر - اسپوتنیک افغانستان
عضو شوید
محمد مرسی، پنجمین رئیس‌جمهورمصر که از سال 2013 میلادی و با کودتای ارتش به رهبری عبدالفتاح السیسی، رئیس‌جمهوری کنونی این کشور از قدرت برکنار و بارها با حکم اعدام روبه‌رو شد، در نهایت روز گذشته دردادگاه و حین محاکمه درگذشت.

به گزارش اسپوتنیک، "محمد مُرسی"  رئیس‌جمهور سابق مصر روز دوشنبه 17 جون در حین محاکمه بیهوش شد و پس از انتقال به بیمارستان درگذشت. دادگاه محمد مرسی، برای بررسی اتهام «جاسوسی» علیخ وی تشکیل شده بود.
براساس اطلاعات منابع قضایی مصر ، درباره نحوه درگذشت رئیس‌جمهوری سابق این کشور،: "او حدود 20 دقیقه در دادگاه در حال حرف زدن بود که به یکبارگی بیهوش شد. مرسی را بلافاصله به بیمارستان منتقل کردند و در آنجا درگذشت."
: زمانی که مرسی در قفس اتهام بود، بیهوش شد و پس از انتقال به بیمارستان مشخص شد که وی علایم حیاتی ندارد. این نهاد اعلام کرد که هیچ نوع علائم جراحت و آسیب دیدگی در جسد مرسی دیده نشده است.
"محمد مرسی" پس از سرنگونی حسنی مبارک، رئیس‌جمهور پیشین مصر و بعد از انقلاب سال 2011 به ریاست‌جمهوری این کشور برگزیده شد.
وی در سال 2013 با دخالت ارتش از قدرت برکنار و در جولای همان سال زندانی شد. پس از او جنرال عبدالفتاح سیسی به ریاست‌جمهوری مصر برگزیده شد.
دادگاه جنایی مصر بعد از عزل مرسی، او را به اتهام تحریک خشونت میان نیرو‌های امنیتی و معترضان به 20 سال زندان محکوم کرد. او یک ماه بعد از این حکم، از سوی دادگاهی در قاهره به اتهام سازماندهی حمله به یک زندان در سال 2011 که موجب فرار هزاران زندانی از‌جمله خود او بود، به اعدام محکوم شد. دادگاه جنایی قاهره در ۲۱ جون 2015 بار دیگر مرسی را به اتهام جاسوسی برای قطر محاکمه کرد.
محمد مرسی" که در زمان مرگ 67 سال سن داشت، عضو ارشد جنبش اخوان‌المسلمین و حزب آزادی و عدالت مصر بود.

نوار خبری
0
برای شرکت در گفتگو
ورود به سیستمیا ثبت نام کنید
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала