خطر مرگبار تخم مرغ افشا شد

© Flickr / Michael Sharmanخطر مرگبار تخم مرغ افشا شد
خطر مرگبار تخم مرغ افشا شد - اسپوتنیک افغانستان
Telegram
دانشمندان در طی یک تحقیق جدید خطراتی را نام بردند که از خوردن بیش از حد تخم مرغ به میان می آید.

به گزارش اسپوتنیک، دانشمندان امریکایی در طی یک تحقیق تازه نتیجه گیری نموده اند که مصرف بیش از حد تخم مرغ خطر ابتلا به بیماری های قلبی — عروقی و مرگ زود رس را افزایش دهد.
نتایج این تحقیق در مجله علمی MedicalXpressمنتشر شده است.
محققان اطلاعات مربوط به شیوه زندگی و تغذیه 30 هزار نفر را در طول 31 سال بررسی کردند. معلوم شد که کلسترول در تخم مرغ، وقتی که در مقادیر زیادی مصرف می شود، با اثرات مضر برای سلامتی به همراه است. این یک نتیجه هشدار دهنده است؛ زیرا مصرف تخم مرغ در سال 2017 در امریکا برای هر فرد 279 تخم در سال بوده است. اما پزشکان در توصیه های غذایی شان اندازه بی خطر برای مصرف تخم مرغ را تعیین نمی کنند.
اطلاعات به دست آمده نشان می‌دهد، مصرف روزانه نصف یک تخم مرغ، 1.1 درصد خطر بیمارهای مربوط به کلسترول و 1.9 درصد خطر مرگ زودرس را افزایش می‌دهد.
به علاوه مصرف روزانه 300 میلی گرم کلسترول که زرده تخم مرغ یکی از اصلی ترین منابع آن است، احتمال ابتلاء به بیمارهای قلبی را 3.2 درصد و احتمال مرگ زودرس را 4.4 درصد افزایش می‌دهد.
البته به گفته محققان تخم مرغ یک منبع غذایی مغذی و ضروری برای بدن است و نباید از مصرف آن غافل شد و تنها باید در مصرف آن تعادل را رعایت کرد.

نوار خبری
0
برای شرکت در گفتگو
ورود به سیستمیا ثبت نام کنید
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала