ایجاد لشکر 217 پامیر در شمال شرق افغانستان

© Photo / SIGAR / SIGARایجاد لشکر 217 پامیر در شمال شرق افغانستان
ایجاد لشکر 217 پامیر در شمال شرق افغانستان - اسپوتنیک افغانستان
Telegram
به منظور تامین امنیت بهتر ولایت های شمال شرق افغانستان لشکر 217 پامیر ایجاد شد.
گشایش لشکر 217 در هفته های آینده - اسپوتنیک افغانستان
گشایش لشکر 217 در هفته های آینده

به گزارش اسپوتنیک به نقل از آوا، هلال‌الدین هلال معاون وزارت دفاع ملی افغانستان درباره ایجاد لشکر 217 پامیر گفت:- "بنا بر شرایط و اوضاعی‌که در افغانستان وجود دارد، و این‌که بخش‌های شمال‌شرق جفرافیای بسیار پیچیده دارد و مردم از تهدیدهای جنگ و مشکلات که در مسیر راه‌ها و شاهراه‌ها داشتند، مردم، این تقاضا را پیوسته داشتند؛ براساس تقاضای این‌ها و مردم مستحق حوزۀ شمال‌شرق افغانستان این فرقه به لشکر ارتقا کرد".
این لشکر در اوضاعی ایجاد شده‌است که چهار ولایت شمال شرقی؛ کندز، تخار، بغلان و بدخشان از ولایت‌های نا‌امن افغانستان به شمار می‌روند و بخش‌هایی از این ولایت‌ها هم‌اکنون گواه نبردها استند.
چنان‌که، طالبان امروز بر فرماندهی پولیس ولسوالی چهاردرۀ کندز حمله کردند و به گفتۀ معاون شورای ولایتی این ولایت، ده پولیس در این حمله جان باختند و پانزده تن دیگر زخم برداشته‌اند.
نبی‌الله میرزایی،  فرماندۀ لشکر 217 پامیر اما در این باره گفت:- "این اطمینان را می‌دهیم که ما شب و روز برای آوردن یک صلح واقعی در خدمت مردم افغانستان می‌‎باشیم".
در همین حال، نظامیان پیشین می‌گویند، که اگر این لشکر کادرهای نیرومند نداشته باشد و نیز به‌گونۀ درست بسیج نشود، نتیجه‌یی نخواهد داد و یک تشکیل اضافی خواهد بود.‌
عتیق‌الله امرخیل، نظامی پیشین در این باره اظهار داشت:- "راجع به کیفیتش، سلاحش، به مهماتش راجع به وسایل اکمالاتیش باید کاملأ فکر شود".
با این همه، ایجاد لشکر پامیر امیدهایی را برای مردم شمال‌شرق به میان آورده‌است، اما خواست‌ها این استند که لشکر پامیر از رهگذر تجهیزات و تشکیلات خودبسنده شود.

یادآوری می کنیم، که لشکرها معمولأ از شش لوا و تا 24 هزار نیرو تشکیل شده اند اما وزارت دفاع ملی افغانستان می‌گوید، که لشکر تازه تأسیس پامیر، در حال حاضر تنها دو لوا دارد و تشکیل آن نیز زیر کار است.
مسئولان وزارت دفاع افغانستان می‌گویند، که لشکر 217 پامیر، مسئولیت تأمین امنیت را در ولایت‌های شمال شرق کشور خواهد داشت.    

نوار خبری
0
برای شرکت در گفتگو
ورود به سیستمیا ثبت نام کنید
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала