غنی: تصمیم حکومت در مورد آتش‌بس با طالبان اعلام می‌گردد

© Photo / ARG / ARGغنی: تصمیم حکومت در مورد آتش‌بس با طالبان اعلام می‌گردد
غنی: تصمیم حکومت در مورد آتش‌بس با طالبان اعلام می‌گردد - اسپوتنیک افغانستان
عضو شوید
محمد اشرف غنی، رئیس جمهور افغانستان در نشستی با اعضای شورای عالی صلح و شورای سرتاسری علمانی کشور گفته‌است که حکومت تصمیم خود را در قبال آتش‌بس با طالبان اعلام می‌کند.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از ارگ ریاست‌جمهوری افغانستان، رئیس‌جمهور غنی گفته نشست‌های مشورتی در خصوص اعلام آتش‌بس جریان دارد، که در پایان این مشورت‌ها و پیشنهادها، حکومت وحدت ملی، موقف خویش را اعلام خواهد کرد.
آقای غنی افزوده، صلح امر الهی و خواست اساسی مردم ماست و تمام مسلمانان به خصوص ملت مجاهد افغانستان، همواره پیرو اوامر الهی می‌باشند.
منبع می‌گوید، رئیس‌جمهور، با اشاره به فتوای متفقۀ علمای کرام و نشست‌های مشورتی با اقشار مختلف مردم، گفت که اجماع ملی در خصوص صلح وجود دارد و علاوه کرده که به تمام پیشنهادهای شما در خصوص آتش‌بس احترام دارم، اما آتش‌بس باید دو جانبه و هدف آن صلح باشد. این قابل قبول نیست که در یک منطقۀ کشور آتش‌بس و در منطقۀ دیگر جنگ باشد.

آقای غنی همچنان با اشاره به نشست‌های مشورتی با اقشار مختلف مردم، مالکیت صلح، وحدت ملی، تمامیت ارضی، برخورد در مطابقت با قانون اساسی، ایجاد مرکز هماهنگی معلومات، پوشش گسترده از سوی شبکه‌های اجتماعی و مشارکت در سطوح مختلف را از پیشنهادت این نشست‌ها خواند.
رئیس‌جمهور خاطرنشان کرد که نیروهای امنیتی و دفاعی کشور در روزهای عید سعید قربان، جهت تامین امنیت مردم، احضارات درجه یک داشته باشند تا جلو تهدیدات دشمنان گرفته شود.
آقای غنی تاکید گفت که با تمام شرکای بین المللی به شمول امریکا در خصوص مذاکرات بین‌الافغانی صلح، هماهنگی موجود است و آنان به هرگونه همکاری در این راستا، آماده می‌باشند.
این درحالی که گروه طالبان که گروه تا هنوز کدام علاقه‌یی خاص به آتش‌بس با دولت افغانستان نشان نداده‌ است.

نوار خبری
0
برای شرکت در گفتگو
ورود به سیستمیا ثبت نام کنید
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала