قرار گرفتن پاکستان در فهرست کشورهای متهم به "تامین کننده مالی تروریسم"

© AFP 2023 / Ishara S.Kodikara قرار گرفتن پاکستان در فهرست کشورهای متهم به "تامین کننده مالی تروریسم"
قرار گرفتن پاکستان در فهرست کشورهای متهم به تامین کننده مالی تروریسم - اسپوتنیک افغانستان
Telegram
گروه بین المللی اقدام مالی علیه تروریسم (FATF) در نشست اخیر خود در پاریس تصمیم گرفت تا نام پاکستان همچنان در فهرست کشورهای تحت رصد "فهرست خاکستری" این نهاد بماند.


به گزارش اسپوتنیک، به نقل از " فارس نیوز" طرح قرار دادن پاکستان در این فهرست چندی پیش از سوی امریکا ارائه شده و کشورهای بریتانیا، فرانسه و آلمان از آن حمایت کردند اما چین، ترکیه و برخی کشورهای عربی ابتدا با قرار گرفتن پاکستان در این فهرست مخالف بودند.

منابع خبری پاکستان امروز پنجشنبه (7 سرطان) گزارش دادند که نشست اعضای گروه FATF در پاریس پایتخت فرانسه برگزار شد و خانم 'شمشاد اختر' وزیر مالیه دولت انتقالی پاکستان ریاست هیات این کشور در این جلسه را برعهده داشت.

در این نشست رئیس هیات پاکستانی مواضع 26 ماده ای دولت اسلام آباد را درباره اقدامات علیه پولشویی، جلوگیری از تامین مالی گروه های تروریستی و برخورد با گروه های غیرقانونی مطرح کرد.
وزیر مالیه دولت موقت پاکستان همچنین از مسوولان گروه بین المللی اقدام مالی خواست تا نام این کشور را از فهرست رصد حذف کند.

اما گروه بین المللی اقدام مالی علیه تروریسم تصمیم گرفت تا نام پاکستان همچنان در فهرست کشورهای تحت رصد "فهرست خاکستری" بماند.

بر اساس اعلام رسانه های پاکستانی، با قرار گرفتن نام اسلام آباد در فهرست خاکستری گروه بین المللی اقدام مالی خطر احتمال قرار گرفتن نام این کشور همچنین در فهرست سیاه اتحادیه اروپا وجود دارد.

گفتنی است که از سال 2012 تا سال 2015 نام پاکستان در فهرست کشورهای حامی تروریسم نیز قرار داشت اما پس از لابی‌گری سیاسیون پاکستانی نام این کشور از این فهرست خاکستری حذف شد.

 

نوار خبری
0
برای شرکت در گفتگو
ورود به سیستمیا ثبت نام کنید
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала