سفر لاوروف به کوریای شمالی

© Sputnik / TASS/Pool/Valeriy Sharifulin /  مراجعه به بانک تصاویر سفر لاوروف به کوریای شمالی
سفر لاوروف به کوریای شمالی - اسپوتنیک افغانستان
Telegram
سرگئی لاوروف وزیر امور خارجه با رهبر کوریای شمالی، کیم جونگ اون، دیدار کرد.

به گزارش اسپوتنیک، سرگئی لاوروف، وزیر خارجه روسیه پس از مذاکرات در پیونگ یانگ با ری یونگ هو، همتای خود اعلام کرد خود کوریای شمالی باید تصمیم بگیرد که کدام تضمینات امریکا را برای حصول توافق کافی می داند.
لاوروف تاکید نمود روسیه حق دخالت در روند مذاکرات بین امریکا و کوریای شمالی را به خود نمی دهد اما آماده هواداری از چنان توافقات مشخص درباره حل و فصل مسئله کوریا است که با منافع همه طرفها مطابقت داشته باشند.
وزیر خارجه روسیه خاطرنشان ساخت:" من معتقدم کوریای شمالی تاریخ سالهای اخیر را می داند و موضع خود را با در نظر داشت همه عوامل تعیین خواهد کرد".
لاوروف افزود مسکو از تماس های فعلی بین آمریکا و کوریای شمالی و همچنین بین پیونگ یانگ و سئول استقبال می کند و همه طرفهای روند حل و فصل در شبه جزیره کوریا را به جلوگیری از بر هم خوردن مذاکرات فرا خواند.
وزیر خارجه روسیه ضمن تاکید بر ضرورت عادی سازی روابط دو کوریا و همچنین کره شمالی و ایالات متحده خاطرنشان ساخت که باید از "هوس خواستن همه چیز درهمین فردا دوری شود چون می بینیم که این مسئله تاچه حد بغرنج و مختلف الابعاد است".

ترامپ، کیم جونگ اون را مقصر لغو ملاقات شان دانست - اسپوتنیک افغانستان
ترامپ، کیم جونگ اون را مقصر لغو ملاقات شان دانست

واشنگتن و پیونگ یانگ ابتدا قرار گذاشته بودند که مذاکرات سران آنها روز 12 جون در سنگاپور برگزار شود اما هفته گذشته دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا دیدار خود با کیم جونگ اون را به خاطر بیانات "خصمانه" پیونگ یانگ" لغو کرد. با این حال روز شنبه گذشته ترامپ اعلام کرد کمافی السابق امیدوار دیدار با رهبر کره شمالی در سنگاپور است.

 

 

نوار خبری
0
برای شرکت در گفتگو
ورود به سیستمیا ثبت نام کنید
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала