کشته شدن 50 رهبر ارشد طالبان در جمله هوایی امریکایی ها در هلمند

© Flickr / DVIDSHUBکشته شدن 50 رهبر ارشد طالبان در جمله هوایی امریکایی ها در هلمند
کشته شدن 50 رهبر ارشد طالبان در جمله هوایی امریکایی ها در هلمند - اسپوتنیک افغانستان
Telegram
سخنگوی نیروهای ناتو در افغانستان ادعا کرده است که در حمله راکتی نیروهای امریکایی بر محل تجمع رهبران طالبان در ولسوالی موسی قلعه ولایت هلمند، دست‌کم «50 رهبر ارشد طالبان کشته شده اند.

به گزارش اسپوتنیک، نیروهای ائتلاف به رهبری ایالات متحده امریکا در افغانستان گزارش داده که در حمله‌ی راکتی نیروهای امریکایی به یک محل تجمع رهبران طالبان در ولسوالی موسی قلعه‌ی ولایت هلمند دست کم 50 تن از رهبران ارشد طالبان کشته شده اند.
مارتین او دانیل، یک سخنگوی نیرو های ائتلاف به رهبری ایالات متحده امریکا در افغانستان گفته است که این حمله به تاریخ 24 می سال جاری میلادی توسط سیستم راکتی رهبری شده‌ی (ام- 124)صورت گرفته که مرکز سوق و اداره‌ی طالبان که در آن رهبران ارشد این گروه حضور داشتند، هدف قرار داده شده است.
فرماندهی ناتو در افغانستان نیز هفته گذشته ادعا کرده بود که حمله راکتی نظامیان امریکایی، "سران بلندرتبه طالبان را در موسی قلعه هدف قرار داده است"؛ اما در مورد رقم تلفات و اطلاعات و هویت سران طالبان که هدف این حمله بودند، جزئیاتی ارائه نکرده بود.

ساختمانی که هدف اصابت راکت قرار گرفته است، به گفته سخنگوی ناتو، محل ملاقات رهبران سرشناس طالبان بود که در آن محل حملات شان را بر ضد قوای افغان طراحی می‌کردند.

این سخنگوی ناتو در صحبت های روز سه‌شنبه خود نیز هویت رهبران طالبان را که در آن حمله کشته شده اند، افشا نکرد. طالبان هنوز در این رابطه چیزی نگفته اند.

اودانیل همچنین گفت که در جریان ده روز گذشته، رقم نامشخص مقامات طالبان در اثر حملات هوایی نیروهای امریکایی کشته شده اند.

وی خاطرنشان کرد که کشته شدن رقم بی‌شمار رهبران طالبان در این حمله راکتی و دخالت آن افراد در طیف وسیعی از طرح ریزی حملات، "تاثیر حمله راکت رهبری شده موسوم به (اچ آی ام آر اس) فراتر از ولایت هلمند نیز محسوس خواهد ساخت

 

 

نوار خبری
0
برای شرکت در گفتگو
ورود به سیستمیا ثبت نام کنید
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала