افزایش کودکان نیازمند به کمک در آلمان

© AP Photo / Lefteris Pitarakisافزایش کودکان نیازمند به کمک در آلمان
افزایش کودکان نیازمند به کمک در آلمان - اسپوتنیک افغانستان
Telegram
نتایج بررسی آژانس فدرال کار آلمان از افزایش فقر کودکان در این کشور خبر می‌دهد.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از نشریه "دی سایت" در آلمان اخیرا تعداد کودکان محتاج به کمک های حمایتی دولتی موسوم به "هارتس 44" افزایش پیدا کرده است.
این نتیجه بررسی آژانس فدرال کار است که برای فراکسیون حزب چپ پارلمان آلمان انجام داده است. بر این اساس تعداد این کودکان از 1.54 میلیون در ماه دسامبر 2015 به 1.6 میلیون در دسامبر 2016 افزایش پیدا کرده است.
بر اساس نتایج این تحقیق، همچنین شمار کودکان زیر 15 سالی که مدت طولانی تر از چهار سال مقرر به حمایت های موسوم به هارتس 4 محتاج هستند در آلمان افزایش پیدا کرده است. در دسامبر سال 2015 تعداد این کودکان 490 هزار نفر بود در حالی که در دسامبر 2016 تعداد آن ها به 522 هزار نفر افزایش یافت.
"دیتمار بارتش"، رئیس فراکسیون چپ ها در پارلمان آلمان در این مورد گفت که شمار روزافزون کودکان وابسته به حمایت های هارتس 4 تحت دولت فعلی یک سند فقر برای ائتلاف بزرگ است. در اینجا هزینه جهل و بی کفایتی را جوانترین ها پرداخت می کنند. این یک رسوایی است که تنظیم خانواده امروز اغلب به معنی خطر فقر برای کودکان است.
بارتش در دسامبر گذشته شبکه ای از کارشناسان و سیاستمداران را علیه فقر کودکان در آلمان ایجاد کرده است. وی همچنین از اهمال کاری و غفلت دولت آلمان نسبت به مسئله فقر کودکان انتقاد وارد کرد.

نوار خبری
0
برای شرکت در گفتگو
ورود به سیستمیا ثبت نام کنید
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала