زلمی خلیل‌زاد: استراتژی امریکا در افغانستان در مبارزه با تروریزم تغییر می کند

© Photo / David B. Gleasonزلمی خلیل‌زاد: استراتژی امریکا در افغانستان در مبارزه با تروریزم تغییر می کند
زلمی خلیل‌زاد: استراتژی امریکا در افغانستان در مبارزه با تروریزم تغییر می کند - اسپوتنیک افغانستان
Telegram
سفیر پیشین امریکا در افغانستان می گوید: ممکن است استراتژی کشورش در افغانستان تغییر کند و راهکارهای جدید برای مقابله با تروریزم به کار گرفته شود.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از خبرگزاری آوا ، زلمی خلیل‌زاد؛ سفیر پیشین امریکا در افغانستان، عراق و سازمان ملل متحد، می‌گوید: گفتگو و رایزنی‌ها در مورد پالیسی حکومت جدید امریکا به رهبری دونالد ترامپ در قبال افغانستان، تا ۱۵ ماه می سال روان پایان خواهد یافت.

خلیل‌زاد، می‌پذیرد که در ارایه پالیسی اداره جدید امریکا در قبال افغانستان تاخیر به وجود آمده‌است؛ اما او، تاکید دارد که، این پالیسی پیش از برگزاری نشست ناتو در ایتالیا اعلام خواهد شد.

او، علاوه کرده‌است: ترامپ، در باره این پالیسی با او نیز مشوره کرده‌است و این روند هنوز جریان دارد. سفیر پیشین امریکا در افغانستان، می‌گوید که، برای موثریت هر چه بیشتر این پالیسی باید اوضاع جاری در افغانستان بیشتر بررسی گردد؛ زیرا خشونت‌ها در افغانستان بسیار پیچیده است و جوانب داخلی، منطقه‌ای ، خارجی و اقتصادی دارد.

به گفتۀ او، در پالیسی جدید امریکا، در راستای اهداف واشنگتن تغییری به وجود نخواهد آمد؛ اما ممکن است که استراتیژی کشورش در افغانستان تغییر کند.

خلیل‌زاد، علاوه می‌کند که تبدیل نشدن افغانستان به پناهگاه امن برای تروریزم هدف اصلی امریکا را تشکیل می‌دهد که برای رسیدن به آن راهکارهای جدید انتخاب خواهد شد.    

نوار خبری
0
برای شرکت در گفتگو
ورود به سیستمیا ثبت نام کنید
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала