بشار اسد توضع داد که چرا سوریه راکت های امریکایی را در هوا نابو نکرد، که فرودگاه الشعیرات را مورد حمله قرار داده بود

© Photo / Press Service of the President of SyriaSyria's President Bashar al-Assad
Syria's President Bashar al-Assad - اسپوتنیک افغانستان
Telegram
بشار اسد رئیس جمهور سوریه در مصاحبه با اسپوتنیک گفت: ترورست ها بیش از 50 درصد سیستم دفاع هوای ما را نابود کرده اند، و از همین خاطرما نتوانستیم که حمله راکتی امریکا را به فرودگاه الشعیرات خنثی نمایم.

 اسد افزود: سوالاتی های زیادی درباره سیستم دفاعی ضدهوایی ما و یا روسیه مطرح می کنند. آتها بر این عقیده اند که این سسیستم قدرت مطلق است و قادر به نابودی هرگونه موشکی است. از دیدگاه تخصصی ایت امر اندکی مشکل است. موشک های ما باید هدف را مشاهده کنند و برای این کار به راداری که توانایی پوشش تمامی نقاط کشور را داشته باشد نیاز است. اما با در نظر گرفتن ناهمواری های جغرافیایی این کار غیر ممکن است. موشک های کروز از این ناهمواری ها برای مخفی شدن از رادارها بهره می گیرند. برای این کار به یک سیستم بسیار قوی نیاز است.
نکته دیگر، شاید افراد محدودی بدانند که تروریست ها در ابتدای آغاز فعالیتشان نابودی سیستم های دفاعی ارتش سوریه را در پیش گرفتند. بخش عمده این سیستم ها در خارج از شهرها و در حومه قرار دارند. تروریست ها سیستم های دفاعی ما را مورد هدف قرار دادند و از این جهت ارتش سوریه دچار صدمات جدی شد. به این دلیل و دلایل متعدد دیگری قادر به دفاع در برابر حملات هوایی نبودیم.
به گفته رئیس جمهور سوریه بیش از نیمی از سیستم های دفاعی ارتش این کشور از بین رفته است.

نوار خبری
0
برای شرکت در گفتگو
ورود به سیستمیا ثبت نام کنید
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала