فروش اعضای بدن برای رسیدن به زندگی بهتری

© AFP 2023 / Attila Kisbenedekفروش اعضای بدن برای رسیدن به زندگی بهتری
فروش اعضای بدن برای رسیدن به زندگی بهتری - اسپوتنیک افغانستان
Telegram
آوارگان سوریه ساکن در کشورهای عربی در تلاش برای مهاجرت به اروپا اعضای بدن خود را می‌فروشند.

آوارگان سوریه ساکن در کشورهای عربی در تلاش برای مهاجرت به اروپا اعضای بدن خود را می‌فروشند.
به گزارش افکارنیوز، تجارت غیرقانونی اعضای بدن در خاورمیانه با تلاش پناهجویان سوری برای رسیدن به خاک اروپا به شدت گسترش یافته است. پناهجویان سوریه با فروش اعضای بدن خود، هزینه مالی مورد نیاز برای پرداخت به قاچاقچیان انسان را تهیه می کنند تا بتوانند از طریق دریای مدیترانه وارد اروپا شوند.

یکی از پناهجویان سوریه به نام "مایار"، که پس از افروخته شدن آتش جنگ از سوریه به قاهره آمده است، اظهار کرد: «به خدا نمی دانم از فروش کلیه چقدر عایدم می شود؛ اما دیگر راهی برایم نمانده است. زندگی در مصر مخارج زیادی دارد.»

مواردی از این قبیل بسیار است. تبلیغات های زیادی در صفحات اینترنتی درخصوص فروش اعضای بدن از سوی پناهجویان سوری به چشم می خورد. این افراد دست کم هزار دالر برای پرداخت به قاچاقچیان انسان برای یک سفر دریایی به اروپا نیاز دارند که از طریق فروش اعضای بدن خود این مبلغ را مهیا می کنند.

کارشناسان معتقدند مصر و ترکیه به بازار داغی برای فروش و قاچاق اعضای بدن تبدیل شده‌اند. علاوه بر شبکه های بزهکاری،گروه های تروریستی نیز در این بازار حضور پررنگی دارند.

پررونق شدن بازار فروش اعضای بدن انسان توجه نهادهای حقوق بشری و گروه های مذهبی را نیز به خود جلب کرده است. ماه گذشته واتیکان نشستی را برای بررسی این بازار رو به گسترش برگزار کرد. در بیانیه واتیکان در این خصوص آمده است: «افراد بی بضاعت طعمه قاچاقچیان اعضای بدن انسان می شوند؛ هنگامی که اعضای بدن خود را در تلاشی ناامیدانه برای رسیدن به یک زندگی بهتر به فروش می گذارند.»

نوار خبری
0
برای شرکت در گفتگو
ورود به سیستمیا ثبت نام کنید
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала