لایحه لغو «رای الکترال» توسط دموکرات ها ارائه شد

© REUTERS / RHONA WISEJake Krupa colors in an electoral map as states projected for Republican presidential candidate Donald Trump or Democratic Presidential candidate Hillary Clinton at an election watching party in Coconut Grove, Florida, on November 8, 2016
Jake Krupa colors in an electoral map as states projected for Republican presidential candidate Donald Trump or Democratic Presidential candidate Hillary Clinton at an election watching party in Coconut Grove, Florida, on November 8, 2016 - اسپوتنیک افغانستان
Telegram
حزب دموکرات آمریکا پس از رایزنی های انجام گرفته در روزهای اخیر لایحه لغو سیستم الکترال کالج از انتخابات ریاست جمهوری این کشور را ارائه کرد.

به گزارش  اسپوتنیک به نقل از خبرگزاری مهر به استناد از ام اس ان، این لایحه توسط سناتور «باربارا بوکسر» آماده شده است.

سناتور بوکسر، در توضیح این لایحه گفت: در طول عمرم شاهد دو انتخابات ریاست جمهوری بوده ام، که فرد برنده در کسب آرای مردمی ناکام بوده است.

به گفته این سناتور دموکرات، حتی خود «دونالد ترامپ» رئیس جمهور جدید امریکا، نیز با الکترال کالج مخالف است چون در سال 2012 گفته بود که الکترال کالج برای دموکراسی یک فاجعه است و من نمی توانم با آن موافق باشم.

بر اساس این گزارش، در انتخابات هشتم نومبر کلینتون به رغم آنکه آرای مردمی بیشتری در مقایسه با ترامپ کسب کرده بود نتوانست وارد کاخ سفید شود.

به گفته سناتور بوکسر، در میان تمامی نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری امریکا کلینتون بعد از اوباما بیشترین رای مردمی را داشته است و اینکه نتوانسته وارد کاخ سفید شود جای سوال دارد.

به گزارش مهر، این لایحه در حالی آماده شده که روز گذشته اعلام شده بود سران حزب دموکرات امریکا که به شدت از شکست «هیلاری کیلنتون» به «دونالد ترامپ» به رغم بهره مندی کلینتون از تعداد آرای مردمی بیشتر، ناراحت هستند در پی براندازی سیستم «الکترال کالج» هستند.

سران حزب دموکرات همچنین در تلاش هستند تا از نارضایتی ها و اعتراضات در حال انجام در شهرهای مختلف امریکا به عنوان حربه ای برای سلب مشروعیت از دونالد ترامپ استفاده کنند.

در همین پیوند این حزب نشستی سه روزه را برگزار می کند تا ضمن بررسی این موارد به ریشه یابی اختلافات بوجود آمده در میان اعضای حزب دموکرات بپردازد که یکی از آنها تلاش دو تن از اعضای ارشد حزب برای برتری یافتن کلینتون بر سناتور «ساندرز» در دوران رقابت های درون حزب در حزب دموکرات است.

علاوه بر این موارد اعضای ارشد حزب دموکرات نشستی را با پشتیبانان مالی بزرگ خود از جمله «جورج سورس» درباره برنامه های آتی حزب برگزار کرده اند.

سورس فردی است، که در انقلاب های رنگی رخ داده در کشورهای استقلال یافته از شوروی پیشین به کرات از وی نام برده شده است.

نظر به برنامه حزب دموکرات برای از میان برداشتن سیستم الکترال کالج و سلب مشروعیت از دونالد ترامپ، دیدار با سورس از اهمیت ویژه ای برخوردار است.

نوار خبری
0
برای شرکت در گفتگو
ورود به سیستمیا ثبت نام کنید
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала