افغانستان می کوشد تا متشبثین ایران را جذب کنند

© AFP 2023 / Atta Kenareهمایش امنیتی مونیخ برای اولین بار در تهران برگزار می شود
همایش امنیتی مونیخ برای اولین بار در تهران برگزار می شود - اسپوتنیک افغانستان
Telegram
حکومت باید بکوشد همکاری‌های ایران را در بخش صنایع جذب کند

پنجمین نشست کمیسیون اقتصادی افغانستان و ایران در تهران برگزار شد.
این نشست روز سه‎شنبه در تهران برگزار شد و مسؤولان وزارت مالیه می‌‏گویند که در این نشست دو روزه درباره چگونگی گُسترش همکاری‌های دوجانبه دربخش‌های گمرک‌ها، انرژی، فراهم آوری سهولت‌های ترانزیتی و ترانسپورتی و بورس‌های تحصیلی گفت و گو می‎شود.
مسؤولان می‌افزایند، هیئت افغانی می‌کوشد تا سرمایه گذاری‌ ایران را در بخش‌های گوناگون جذب کند.
اجمل حمید عبدالرحیم‎زی، سخنگوی وزارت مالیه در رابطه گفت: "هدف این نشست این است که چطور بتوانیم در بخش تقویت روابط تجارتی و اقتصادی با کشور ایران پیشقدم باشیم و کا‌رهای که در این عرصه جریان دارد، باید جامه عمل بپوشد."
درهمین حال، شماری از اگاهان امور اقتصادی می‌گویند حکومت باید بکوشد همکاری‌های ایران را در بخش صنایع جذب کند زیرا ایران در این بخش امکانات خوبی در دسترسی دارد و اینکار سبب رشد صنایع در کشور خواهد شد.

شرکت هواپیماهای آمریکایی در عملیات جنگی علیه طالبان در شمال افغانستان - اسپوتنیک افغانستان
نشست والیان افغانستان و ایران

آذرخش حافظی، آگاه امور اقتصادی می‌گوید: " ما با ایران می‌توانیم در بخش‌های صنایع، مالداری، زراعت و باغداری همکاری‌های بسیار زیاد داشته باشیم. چون ما با ایران مشترکات زیاد داریم و به یک زبان صحبت می‌کنیم و این مشترکات سبب می‌شود تجارت بین ما آسان‌تر صورت بگیرد و صنایع بین ما آسان‌تر و به شکل مشترک ساخته شود."
گزارش طلوع نیوز در پنجمین نشست کمیسیون اقتصادی افغانستان و ایران نماینده‌گان و مدیران بیش از ۵۰ به سازمان وشرکت‌های دولتی وعامه شرکت خواهند کرد و این نشست برای دو روز دوام خواهد داشت.

 

 

نوار خبری
0
برای شرکت در گفتگو
ورود به سیستمیا ثبت نام کنید
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала